Hoşgeldiniz.

hayatta neler olmadan yaşanmaz bu konuda yardıma ihtiyacım var Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Sosyal Bilgiler Dersinde Öğrendiklerimiz Günlük Hayatta Bize Neler Kazandır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Hayatta Neler Olmadan Yaşanmaz

  Sponsorlu Bağlantılar
  hayatta neler olmadan yaşanmaz bu konuda yardıma ihtiyacım var

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Hayatta Neler Olmadan Yaşanmaz

  NELER OLMADAN YAŞANMAZ?

  İnsanlar, hayvanlar ve bitkiler canlı varlıklardır. Canlı varlıkların temel ihtiyaçlarının başında beslenme gelir. Canlılar için sadece beslenmek yeterli değildir.

  Canlıların yaşayabilmesi için temiz havaya, suya ve güneşe de ihtiyaçları vardır. Canlılar nefes almadan, su içmeden, beslenmeden ve güneşten yararlanmadan yaşayamazlar.

  Beslenme, barınma ve giyinme insanların zorunlu ihtiyaçlarıdır. İnsanlar, açlıklarını gidermek için beslenirler. Sıcaktan ve soğuktan korunmak için giyinirler. Çeşitli doğa olaylarından, tehlikelerden, sıcaktan ve soğuktan korunmak için ise evlerinde barınırlar.

  Hayvanların da yaşamlarını sürdürebilmeleri için beslenmeleri gerekir. Hayvanların beslenmeleri farklıdır. Kimi hayvanlar yalnız otla beslenir. Kimi hayvanlar ise yalnız etle beslenirler. Bazı hayvanlar ise hem etle, hem de otla beslenirler.

  Hayvanlarınsa onları sıcaktan ve soğuktan koruyan farklı yapılarda derileri, tüyleri vardır. Hayvanların farklı yapılarda yuvaları da vardır. Tavukların yuvasına kümes, ineklerin yuvasına ahır, koyunların yuvasına ise ağıl adı verilir.

  Bitkiler kendi besinlerini kendileri yaparlar. Ancak bunun için su, hava ve güneş ışığına ihtiyaç duyarlar. Bitkiler kökleriyle toprağa tutunarak canlılığını sürdürürler. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.