Hoşgeldiniz.

Türkiye'de Kısaca Denetimli Serbestlik İlkesi Ülkemizde çağdaş ülkeler gibi bazı suçlar bakımından hapis cezası yerine kamu hizmeti , yada benzeri tedbirler içeren ceza sistem idir.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Türkiye'de Kısaca Denetimli Serbestlik İlkesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Türkiye'de Kısaca Denetimli Serbestlik İlkesi

  Ülkemizde çağdaş ülkeler gibi bazı suçlar bakımından hapis cezası yerine kamu hizmeti,yada benzeri tedbirler içeren ceza sistemidir. 5237 sayılı TCK’nun 58. maddesinde, 5271 sayılı CMK’nun 231. maddesinde, 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun 104, 107 ve 108. maddelerinde ve 5402 Sayılı Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanununda düzenlenmiştir.

  Denetim ne zaman başlar: Cezaların ertelenmesi halinde, şartla tahliye sonrasında, mükerrir hükümlü hakkında cezanın infazından sonra, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasından sonra denetim başlar.

  Denetim Süresini her zaman hakim belirler ve hakim karar verir. Süre içerisinde kamu görevi bir yükümlülük yüklenebileceği gibi bir uzmanın görevlendirilmesine yada her hangi bir suça karışmaması için bir süre öngörülebilir.

  Bu yazı avukata sor sitesinden alınmıştır.Denetimi serbestlik ile ilgili daha fazla bilgi için lütfen siteyi ziyaret ediniz.
  Kaynak:http://www.avukatasor.gen.tr/questio...-yila-ciktimi/

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.