Hoşgeldiniz.

Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili makale Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili makale yazı Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili makale ve geniş bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 52      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili makale

  Sponsorlu Bağlantılar
  Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili makale
  Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili makale yazı

  Ülkemiz için barışın önemi ile ilgili makale ve geniş bir yazı. Ülke huzuru ve toplumda sükunet için barış önemli bir faktördür. Ülkemiz için barış kalkınma, birlik ve beraberlik için aynı zamanda toprak bütünlüğü adına en önemli etkendir. Ülkemizi bölmek isteyen dış etkenler ve düşmanlar ilk olarak vatan içerisindeki barış ve sükuneti bozma hedefindedir.

  Öyle ki bu unsurlar ırkçılık, etnik köken, din gibi ayrımcılık oluşturabilecek fitneleri topluma sokarlar. Dünya için barış ise ekolojik dengenin önemi ve canlılığın sürdürülebilmesi için şarttır. Günümüz ülkeleri nükleer silahlanmaya yöneldiği için oluşabilecek bir savaş dünya barışını tehdit edip canlı yaşamına kast edebilir.
  Barış içersin de yaşamak için ülkedeki bireylerin hoşgörülü ve karşılıklı saygı ve sevgiyle yaşamaları gerekmektedir. Toplumsal kurallara uyulması ülken barış içerisinde yaşamasının en büyük dinamiğidir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.