Hoşgeldiniz.

Hayatın Pedalları , Önemlidir; Bir zamanlar sana açtığı ufuklar , verdiği emekler , içindeki heves , aldığı her nefes , seni çok sevmiş olması ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hayatın Pedalları, Önemlidir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hayatın Pedalları, Önemlidir;
  Bir zamanlar sana açtığı ufuklar, verdiği emekler, içindeki heves, aldığı her nefes, seni çok sevmiş olması, onu çok sevmiş olman. Ama ”iş”te de, “aşk”ta da, “düş”te de “şu an”dır, “bir zamanlar” dan daha önemli olan.

  Yaşamsal hatadır – bunu “vefa”yla karıştırıp, “şu an”a razı olman, yarını anılarda araman. Aksi iddia edilse de, öyle inanman istense de; bir tek sana aittir yaşam bisikletin.

  Enerjisini, pedalına bastıkça elektrik üreten şarj dinamosundan alır kalbin. Bisikletine aldığın yol dostun, sana pedallara hevesle bastırdıkça, yükünü paylaşıp yol göstermek, yolunu açık etmek için yanıp tutuştukça anlamlıdır.

  Yokuşu birlikte tırmanmak da, kanatlarının altındaki rüzgarla birlikte süzülmek de, büyük ödülün tadını paylaşmak da, birlikte sarf edilen emekle güzeldir.

  Ne çekerse anılarından çeker insan. Emek artık esirgendiğinde, niyet tükendiğinde, arkandaki - kucağındaki ağır bir bohçaya dönüştüğünde, yağmur damlaları sadece senin başına düştüğünde, bir tek frene basmadığı kaldığında, hatta onu bile yaptığında ve artık sana da, ona da yazık olmaya başladığında durup dinlenmeli ve düşünmelisin.

  Ya bu yolu beraber alacak ya da başka bir yol bulacaksın.

  Böyle bir durum da bile eğer elini tutabiliyorsan bu sevgidir. Vefa ise çok farklı bir şeydir……..

  Vefa; elinden geldiğince – artık elinden gelmese bile – yüküne, emeğine ortak olabilmek için hala yanıp tutuşana sahip çıkmaktır.

  Niyeti değil - gücü tükenmiş yol dostunu seve seve sırtında taşımak, tıkandığın, tükendiğin yerde inip bisikletinden bir ağacın dibinde birlikte yatmaktır...

  İşte o zaman pedala basmak yerine tut ellerinden ve koş alabildiğine yeşil ve olabildiğine güzel bir bahçede...

  Rüzgarı yüzünüzde hissedene kadar koşun hayatı paylaşmak aşkı birlikte yaşamak budur...

  NEVİN KORKMAZ


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.