Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Yüzyılın Tutulması - 15 Haziran 2018 Ay Tutulması Ay Tutulması Hakkında - Ay tutulması Nasıl Oldu - Ay tutulması Resimleri - 15 Haziran Ay Tutulması

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yüzyılın Tutulması - 15 Haziran 2018 Ay Tutulması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yüzyılın Tutulması - 15 Haziran 2018 Ay Tutulması
  Ay Tutulması Hakkında - Ay tutulması Nasıl Oldu - Ay tutulması Resimleri - 15 Haziran Ay Tutulması

  2018 yılının ilk Ay tutulması dün yaşandı. Türkiye saati ile 20.24’te Ay’ın Dünya’nın yarı gölge konisi içine girmesiyle başlayan tutulma 02.00’de sona erdi.

  Tam tutulma 22.22 ile 00.02 arasında, 1 saat 40 dakika sürdü. Uzmanlar bu kadar uzun süreli Ay tutulmasının en son Temmuz 2000’de yaşandığını söyledi. Türkiye'den de izlenebilen tutulmanın yüz yılın en net tutulması olduğu açıklandı.
  İstanbul’da tutulma hava koşullarının çok elverişli olamaması nedeniyle, tutulmadaki gümüşten turuncuya, ardından da kırmızıya dönen ayın rengi sırasıyla tam olarak görülemedi. Buna rağmen Ay tutulması izleyenlere görsel bir şölen sundu.

  Ay tutulması Bodrum’da havanın bulutlu ve puslu olmasına rağmen kısmen de olsa izlenebildi. Ay tutulmasını ilçede bulunan yerli ve yabancı turistler Bodrum Kalesi ve Kumbahçe sahilinden ilgi ile izledi.

  Dünyanın güneş ışınlarının erişmesini engellediği bölgeye ayın girmesi sonucu oluşan tam Ay tutulmasında Ay, karanlık bölgede ilerledikçe, rengi gümüşten turuncuya, ardından da kırmızıya döndü. Malatya'da tam bu sırada elektriklerin kesilmesi ve her yerin karanlığa bürünmesi kısa süreli paniğe neden oldu.

  AY TUTULMASI KAPADOKYADAN NET İZLENDİ

  SON 11 yılın en uzun süreli ay tutulması, peribacaları ile ünlü Kapadokya bölgesinde de çok net bir şekilde izlendi.

  Tutulmanın başladığı saat 22.05’den itibaren, peribacalarının yoğun olduğu bölgelerde yerli ve yabancı turistler,tam ay tutulmasını ilgi ile izledi. Son olarak 2000 yılı Temmuz ayından bu yana izlenebilen en uzun süreli ay tutulması sırasında güneşten yansıyan ışınların, dünya atmosferinden geçerken kırılmaya uğraması nedeniyle ay bir süre bakır, ardından kırmızının değişik tonlarına büründü. Kapadokya bölgesindeki fotoğraf meraklılarının yanı sıra, tatilciler ve turistler de ay tutulmasını izledi. Kapadokya’daki turistler, fotoğraf makinelerinin yanı sıra kameraları ile bu anı görüntülemeye çalıştı. Yaklaşık 1 saat 40 dakika ile devam eden gökyüzündeki görsel şölen, objektiflere yansıtıldı.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Güneş Tutulması , Güneş Tutulması nedir,Güneş Tutulması nedemektir
 3. Ay tutulması, Ay tutulması nedir, Ay tutulması nasıl olur
 4. Güneş tutulması nedir, Güneş nasıl tutulur, Güneş tutulması resimleri
 5. Ay Tutulması Kaç Dakika Sürer,ay tutulması ne kadar sürede olur
 6. Ay tutulması,Ay tutulması nedir,Ay tutulması nasıl olur,Ay tutulması nedemektir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri