Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İnsanlar sevgi ye niçin ihtiyaç duyarlar Neden insanlar tamamıyla yalnız kalamazlar? Neden gün gelir birine mutlaka ihtiyaç duyarlar?Niye 1.cide bunu başarır belki 2.cidede ama neden
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 10      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İnsanlar Sevgiye Niçin İhtiyaç Duyarlar

  Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanlar sevgiye niçin ihtiyaç duyarlar

  Neden insanlar tamamıyla yalnız kalamazlar? Neden gün gelir birine mutlaka ihtiyaç duyarlar?Niye 1.cide bunu başarır belki 2.cidede ama neden 3.cüde tökezlerler?

  İnsan toplumsal bir canlıdır. Öyle ki insansı atalarımız bile bir arada yaşıyorlardı. İnsanın toplum içinde yaşamaya olan gereksiniminin bir çok nedeni var. Bunun en belirgin nedeni toplumdaki işbölümü. Toplumsal işbölümü, emeğin uzmanlaşmasını sağlar ve bu da üretimin verimliliğini artırır.

  Karmaşık toplumun ilk örneklerini neolitik çağda görmek mümkün. Yerleşik yaşama ve tarım toplumuna geçen insan, yaşamını devam ettirebilmek için bir toplum içinde bulunmaya gereksinim duyuyordu. Sözgelimi, toprağı işleyen çiftçiler, kendilerini düşmanlardan koruyacak askerlere,askerlerse bu hizmetleri karşılığında onlar için toprağı işleyip, ürün elde edecek çiftçilere gereksinim duyuyordu. İnsanların birbirlerine duydukları gereksinim yalnızca maddi olanlarla sınırlı değil elbet.

  Duygusal anlamda da insanlar birbirlerine gereksinim duyarlar. Arkadaşlık, aşk ya da akrabalık gibi insanları birbirine bağlayan bağların yanında bir gruba ait olma isteği, ortak değerleri paylaşma amacı gibi etkenler insanları bir arada olmaya iter.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İnsanlar Başkalarına Neden İhtiyaç Duyarlar
 3. İnsanlar Neden Barınmaya İhtiyaç Duyarlar
 4. İnsanlar Topluluk Halinde Yaşamaya Niçin İhtiyaç Duyarlar
 5. İnsanlar sevgiye neden ihtiyaç duyarlar
 6. İnsanlar sevgiye niye ihtiyaç duyarlar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri