Hoşgeldiniz.

Yesek mi ? Yemesek mi ? Bu Resimler Tamamen Gerçek ! Üç erkek çita tarafından etrafı çevrilen yavru antilop , kısa bir şok geçirse de

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yesek mi ? Yemesek mi ? Bu Resimler Tamamen Gerçek !

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yesek mi ? Yemesek mi ? Bu Resimler Tamamen Gerçek !


  Üç erkek çita tarafından etrafı çevrilen yavru antilop, kısa bir şok geçirse de, çitaların davranışları izleyenleri daha çok şaşırttı.
  Bütün bu durumun açıklaması basit, diğer büyük kedilerin aksine çitalar gündüz avlanmayı tercih ediyorlar, günün erken saatlerinde ya da öğleden sonra. Avlarını yakalayabilmek için yaptıkları koşular onları çok yorduğu için, her avdan sonra dinlenmeleri gerekiyor.

  Yavru antilobun hayatta kalmasının sebebi de bu olsa gerek, çitaların karınları tok ve yorgun olmaları, hayatını kurtardı.

  Fotoğrafçı Michel Denis-Huot, geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Kenya'da çektiği bu fotoğraflar için "Anneleri tarafından terk ediltikten beri birlikte yaşayıp, avlanan bu üç kardeşi gördüğümüz sabah aç değil gibiydiler. Hızlıca yürüyor, ancak durup oyunlar da oynuyorlardı. Bir grup antilopla karşılaştılar, büyükler kaçsa da, bu yavru o kadar hızlı davranamadı ve yakalandı. Sonra bu inanılmaz sahneler yaşandı ve 15 dakikadan uzun bir süre yavruyu yalayip, pençelerini kafasına koyup, onunla oynadılar. En şaşırtıcısı, bu öykü gerçek bir mutlu sonla bitti, ilgilerini kaybettikten sonra antilobun kaçmasına göz yumdular" açıklamasını yaptı.  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  paylaşım için teşekkürler 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.