Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Meleklere İman Meleklere iman : İman usulleriyle ilgili zikredilen ayetlerde ve Cibril hadis inde görüldüğü gibi , Allah ’a iman dan sonra ikinci asıldır. Kişinin
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Meleklere İman, İman ile ilgili konu

  Sponsorlu Bağlantılar
  Meleklere İman

  Meleklere iman: İman usulleriyle ilgili zikredilen ayetlerde ve Cibril hadisinde görüldüğü gibi, Allah’a imandan sonra ikinci asıldır. Kişinin mümin olabilmesi için meleklere de Kitap ve Sahih Sünnette geldiği gibi iman etmesi şarttır. Meleklere iman etmeyen mümin kabul edilmez.
  Melekler, Allah’ın ikram olunan kulları; kendisi ile rasulleri arasında Allah’ın elçileridir. Melekler, gökler ve yerin müvekkili, âlemde gerçekleşen her hareketi yerine getiren Allah’ın vazifeli kullarıdır. Onlar yaratılış ve ahlak bakımından değerli; zat ve sıfat bakımından tahir (pak ve temiz) fiil bakımından itaatkâr nurdan yaratılmış varlıklardır.
  Allahu Teâlâ melekleri kendisine kulluk için yaratmıştır. Bazı müşriklerin iddia ettiği gibi melekler, Allah’ın kızları, çocukları ve ortakları değildir. Bu hususta Allah-u Teâlâ şöyle buyurmaktadır:
  “Rahmân çocuk edindi dediler. O yücedir. Hayır, (Rahmân’ın çocukları sandıkları melekler, O’nun) değerli kullarıdır. O meleklerden her kim: ‘Ben O’ndan gayrı bir ilahım’ derse onu cehennemle cezalandırırız. Biz zalimleri işte böyle cezalandırırız.”
  Enbiyâ: 26-29
  “Yoksa (Allah) yarattıklarından kızları kendisine aldı da oğulları size mi seçti? Rahmâna nisbet edilen kız onlardan birine müjdelendiği vakit onun yüzü simsiyah kesilir, öfkesinden yutkunup durur. Rahmân’ın kulları olan melekleri dişi saydılar. Onların yaratılışına mı şahit oldular (ki böyle söylüyorlar)? Şahitlikleri yazılacak ve bundan sorguya çekilecekler.”
  Zuhruf: 16, 17, 19

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Varlıklar Alemi ve Meleklere İman
 3. Kaza ve Kadere İman ile ilgili konu
 4. Kadere İman ile ilgili konu
 5. Kitaplara İman ile ilgili konu
 6. Kitaplara Ve Meleklere İman
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri