Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

YABANCI DİLİN DİKENLİ YOLLARI! Yabancı dil öğrenirken , birçok dikenli yoldan geçeceksin... Bunların ilki; işi başaramayanların olumsuz yorumları... İlk yapacağın iş , olumsuz yorumlar yapanların

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yabancı Dilin Dikenli Yolları

  Sponsorlu Bağlantılar
  YABANCI DİLİN DİKENLİ YOLLARI!  Yabancı dil öğrenirken, birçok dikenli yoldan geçeceksin...

  Bunların ilki; işi başaramayanların olumsuz yorumları...

  İlk yapacağın iş, olumsuz yorumlar yapanların sözlerine kulak asmamak. Bu işi başaracağına inanıp, asla pes etmemek.

  Dil öğrenmek için, bir kursa veya derse gitmen gerekecek. Günümüzün koşullarında buna zaman ayırmak, kolay değil... Kursa gittiğinde yorgun olabilirsin, ama bu işi yapmaya azimliysen, konsantre olman imkansız değildir.

  Sakın tembellik edip, bugün yarın deme!!! Hayatında ve kariyerinde başarılı olmak için, en az bir veya birkaç dilin gerekli olduğunu unutma!!!  Yabancı dilde, seviyeni belirledikten, bu dili nasıl öğreneceğini ve en önemlisi, bunun sana sağlayacağı faydaları bildikten, başaracağına inandıktan sonra, neden hala vakit kaybedesin ki???

  Haydi; hemen kolları sıva...

  Dil öğrenmek isterken; önüne parasal sorunlar çıkabilir. Ülkemizde, lise ve üniversite eğitimine burs verildiği halde, yabancı dil bursu pek verilmiyor. Ancak dil okulları, anlaşma ile toplu indirimler yapabiliyorlar. Eğer bir firmada çalışıyorsan ve senin gibi dil öğrenmek isteyen başka kişiler de varsa, onlarla birlikte, insan kaynaklarından da, böyle bir talepte bulunabilirisin.

  Dil öğrenirken karşılaşabileceğin önemli bir sorun da, o güne kadar alışkanlık edindiğin yanlış çalışma metodlarıdır. Örneğin: türkçe düşünmek, sadece ezberlemek, hiç yazılı çalışmamak gibi... Eğer böyle bir alışkanlığın varsa, hemen söylediklerimize kulak ver ve lisan öğrenme yolunda motivasyonunu kaybetme...!!!

  Yoksa sen hep türkçe mi düşünüyorsun?

  Lisan öğrenirken türkçe düşünürsen işin zor...

  Bu yapacağın en büyük hatalardan biri...

  Çünkü Türkçe, Avrupa dillerinin tam tersi bir cümle yapısına sahip ve Türkçe düşünmek seni yavaşlatır.

  Hele ara verirsen yandın!!!...  Dil için en zararlı unsurlardan biri ara vermektir.

  Eğer mecburiyetten ara vermişsen, diyeceğimiz birşey yok... Amaaa!!! Eğer ki tembellikten pratik yapmaya ara veriyorsan, vay haline... Boş yere, öğrendiğin şeyleri unutup, tekrarlamak için zaman harcayacaksın...

  Dili öğrenirken yapacağın en büyük hatalardan biri de, hep kurallar üzerinde durup, gramerle sınırlı kalmak, pratik yapmamak olacaktır.

  Belli bir zaman gramer hakimiyetini kazandıktan sonra, kelime öğrenip, gramer kurallarını metin içerisinde izlemek ve aynı kuralı otomatik olarak kullanma yoluna gitmek, senin için büyük kolaylık sağlayacaktır.

  Ezbercilik yok!!!  Sadece kelime ezberlemek de, seni bir sonuca ulaştırmaz. Mühim olan, öğrendiğin kelimeleri cümle içinde kullanmaktır.

  Yakın arkadaşla oturmak!!!

  Kursa gittiğinde, yakın bir arkadaşınla oturma!!! Birbirinizle konuşup dikkatinizi dağıtırsınız ve derslerden yeterince yarar sağlayamazsınız.

  Öğretmen seçimi...

  Öğretmen seçimi de lisan öğrenirken çok önemlidir. Öğretmenini seçerken, dikkat edeceğin en önemli şey: senin ihtiyacını tam karşılayabilecek mi? Seninle iletişimi nasıl? Onu anlayabiliyor musun?

  Bu kişi başkaları için mükemmel bir eğitimci olabilir ama, bu durum senin için geçerli olmayabilir. İleride problem çıkacağına, baştan önlemini alman, çok daha iyi olur.


  Yazan : exi26 kurumsal metin

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Başı Dikenli Solucanlar Başı Dikenli Solucanlar Özellikleri Nelerdir - Başı Dikenli Soluca
 3. Mutfak Sözlüğü, Yabancı Mutfak terimlerinin anlamları, yabancı mutfak yemeklerinin manalar
 4. Dikenli Teli Kim Buldu - Dikenli Tel - Dikenli Telin İcadı - Dikenli Tel Hakkında
 5. Dilin İşlevleri Slaytı - Dilin İşlevleri ile ilgili PowerPoint Sunumu.
 6. Dikenli Öksüz Balığı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri