Hoşgeldiniz.

Bilgi Tebük Seferinin Önemi Tebük Seferi , Peygamber imizin hazır bulunduğu son ve en uzun sefer olması bakımından büyük önem taşımaktadır. Seferin sebebi Bizans İmparatorunun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgi Tebük Seferinin Önemi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgi Tebük Seferinin Önemi

  Tebük Seferi, Peygamberimizin hazır bulunduğu son ve en uzun sefer olması bakımından büyük önem taşımaktadır.

  Seferin sebebi Bizans İmparatorunun, Hıristiyan Gassani Arapları vasıtası ile Arabistan’ı işgal edip İslam’ın yayılmasını durdurma fikri idi. Hatta bunun için büyük bir ordu hazırladığı haberi Medine’ye ulaşmış; Heraklius Gassani Araplara 40 bin kişilik bir kuvvet bile vermişti.

  Veda Haccı’ndan önce yapılmış olan Tebük Seferi, savaşsız ve kansız sona ermesine rağmen, askerî ve siyasî bakımından büyük önem taşımaktadır.

  Sefere çıkmadan hemen önce umumî seferberlik ilan edildi, askeri hazırlıklar açıktan yapılmaya başlandı. Seferberlik ilanı ile birlikte gönüllülerin toplanması, harbe istemeyerek, zorlanarak değil, samimi bir niyet ve gönül rızası ile gitmenin esas olduğunu gösterir. Nitekim bu yolla kısa zamanda 30 bin kişilik büyük bir askerî güç toplanmıştır. Bu güçle açıktan Bizans’a meydan okuyacaktı.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.