Hoşgeldiniz.

Bismillahirrahmanirrahim nedir , Bismillahirrahmanirrahim ne demektir "Bismillâhirrahmanirrahim" , günlük konuşmalarımızda çok kullandığımız din i ifadelerden biridir. Buna kısaca "Besmele" denir. Besmele , "Esirgeyen ve bağışlayan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bismillahirrahmanirrahim ne demektir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bismillahirrahmanirrahim nedir, Bismillahirrahmanirrahim ne demektir

  "Bismillâhirrahmanirrahim", günlük konuşmalarımızda çok kullandığımız dini ifadelerden biridir. Buna kısaca "Besmele" denir. Besmele, "Esirgeyen ve bağışlayan Allah'ın adı ile (başlamak)" anlamına gelir. Besmelenin kısaltılmış şekli "Bismillah" tır.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  "Besmele"de geçen "Rahman"; herkese rızık veren, doyuran, acıyan, rahmet sahibi Allah anlamına gelir. "Rahim" ise, inananlara merhamet eden ve bağışlayan Allah demektir.


  Yüce Allah Kur'anıkerim'de birçok ayette "Besmele"de geçen "Rahman" ve "Rahim" isim sıfatlarıyla insanlara olan sevgisini ve şefkatini ifade etmiştir.


  Kur'anıkerim okumaya Besmele ile başlarız. Bu Allah'ın sözü olan Kur'ankerim'e karşı duyduğumuz saygının bir gereğidir. Kur'anıkerim'de 113 surenin başında Besmele vardır. Sadece "Tövbe" suresinin başında Besmele bulunmaz. Fakat bu surenin içinde Besmele vardır.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.