Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kent ve Kır Yerleşmesi Nedir Kent ve Kır Yerleşmesi Neye Denir Türkiye’de nüfusu 10 000′den az olan yerleşmelere kır yerleşmesi , fazla olan yerleşmelere de
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kent ve Kır Yerleşmesi Neye Denir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kent ve Kır Yerleşmesi Nedir
  Kent ve Kır Yerleşmesi Neye Denir


  Türkiye’de nüfusu 10 000′den az olan yerleşmelere kır yerleşmesi, fazla olan yerleşmelere de kent yerleşmesi denilmektedir. 1927 yılındaki ilk nüfus sayımında nüfusun % 75,8′inin kırsal kesimde, % 24,2′sinin kentlerde yaşadığı görülmüştür. Bu oran 1985′de eşitlenmiştir. 2007 yılında nüfusun % 70,5 {49,747,859 kişi)’i kentlerde yaşarken, % 29,5 (20,838,397 kişi)’i kırsal yerleşmelerde yaşamaktadır.

  Ölüm oranlarının düşmesi sosyal ve eko¬nomik yaşantıdaki iyileşmelerin açık bir göstergesidir. Doğum oranlarının düşüşü ise daha ziyade sanayileşme ve şehirleşme olguları ile ilgilidir.
  - Neden?
  - Çünkü; sanayileşme ve şehirleşme (bir anlamda gelişme) sürecindeki ülkelerde ailelerin yapmayı düşündüğü ve ihtiyaç duyduğu çocuk sayısı yıldan yıla azalmaktadır. Zaten gelişmekte olan ülkelerde sosyoekonomik kalkınma ile ters orantılı olarak doğal nüfus artış hızının düşmesi adeta bir kural gibidir. Bu nedenle Türkiye’nin nüfus artış hızının yüksek olması sebebiyle paniğe kapılmak yersizdir.
  - Neden?
  Çünkü; bugünün gelişmiş toplumları da aynı süreci geçmişte yaşamışlar ve günümüzde artık nüfus artış hızını yükseltici politikalar üretmeye başlamışlardır

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Enzim Neye Denir
 3. Yaşadığınız Yer Bir şehir Yerleşmesi Mi Yoksa Kır Yerleşmesi Mi
 4. Heyelan Neye Denir
 5. İç bükey neye denir?
 6. Din neye denir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri