Hoşgeldiniz.

Kar Çanı Mantarı Özellikleri Kar Çanı Mantarı Nerede Yetişir Kar Çanı Mantarı Nedir Hakkında Bilgi Kar Çanı(Hygrophorus chrysodon)mantarının özellikleri Çap 3-7 cm genişliğinde , Plano
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kar Çanı Mantarı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kar Çanı Mantarı Özellikleri
  Kar Çanı Mantarı Nerede Yetişir
  Kar Çanı Mantarı Nedir Hakkında Bilgi


  kar çanı mantarı.gif

  Kar Çanı(Hygrophorus chrysodon)mantarının özellikleri

  Çap 3-7 cm genişliğinde, Plano için dışbükey-dışbükey, genellikle düşük umbo ile; marjı ilk önce inrolled, sarımsı tanecikler ile tüylü; zaman, dağınık sarı tanecikler beyaz nemli yapışkan yüzeyi, ikinci disk olarak konsantre; eti kalın, , beyaz yumuşaktır.

  Solungaçları decurrent, balmumu, beyaz, dağınık sarı kenarları bazen uzaktır.

  Sap 2,5-7,0 cm boyunda, 0,5-1,3 cm, yapış yapış, yukarıdaki sarı eşit sarı tanecikler, aşağıda beyaz yapıştırmadan kalındır.

  Sporlar 8-10 x 4-5 mikron, eliptik, düzdür. Sporlar baskı beyazdır.

  Karışık ağaç içinde sokulgan kozalaklı ağaçlar da ,sonbaharda, dağınık olarak bulunurlar.

  Spor beyaz, yapışkan kap sarı tanecikler süslenmiş, Hygrophorus chrysodon en kolay tanınan orta-kış mantarı olarak kabul edilir. Başlangıçta mantarcı için, aralıklı, yaygın, balmumu, beyaz decurrent solungaçları ve beyaz sporlar Hygrophorus cinsine ait bu mantar belirlemeye yardımcı olacaktır. Belirgin sarı tanecikler, genellikle sap tepe üzerinde devam uzaklıkta yaş ama özellikle kapağı hava olabilir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.