Hoşgeldiniz.

Menopozda Kilo Sorunu , Menopoz Döneminde Kilo Sorunu Varmıdır , Orta yaş civarında genellikle 40-50 yaşında kadın ların birçoğunun ortak şikayeti özellikle karın çevresinin artması

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Menopozda Kilo Sorunu, Menopoz Döneminde Kilo Sorunu Varmıdır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Menopozda Kilo Sorunu, Menopoz Döneminde Kilo Sorunu Varmıdır
  ,
  Orta yaş civarında genellikle 40-50 yaşında kadınların birçoğunun ortak şikayeti özellikle karın çevresinin artması bel bölgesinde kalınlaşma olmasıdır. Bu yaşlarda ya kilo alımı olur veya mevcut kilonun korunması zorlaşır. Birçok kadında kilo alımı genellikle menopoz civarında başlar. Bunun sebebi hormon seviyelerinin değişmesi olabilmekle beraber tek neden bu değildir; yaşlanmayla birlikte yaşam tarzlarındaki değişiklikler belki de emeklilik rol oynayabilir.

  Menopoz civarı kadınlar genellikle daha az egzersiz yaparlar bazen de menopoz sıkıntısından dolayı fazla yemek yerler. Yaş ilerledikçe enerji ihtiyacı için gerekli kalori azalır çünkü yaşlanma kas dokusunun yağ dokusuna değişimini hızlandırır. Yağlar kas dokusundan daha az enerji tükettiğinden metabolizma giderek yavaşlar.

  Yaşla birlikte artan kilo alımını durduracak sihirli bir formül yoktur ancak fiziksel aktivitenin arttırılması daha az kalori alınması ve özellikle de yağlı gıdalardan uzak kalınması hep birlikte uygulanırsa fayda sağlayabilir.


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.