Hoşgeldiniz.

Kadın larda Varise Yol Açan Nedenler Bir çok kadın lar varis için dert yanarlar. peki varise neden yakalanıyorsunuz? Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kadınlarda Varise Yol Açan Nedenler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadınlarda Varise Yol Açan Nedenler

  Bir çok kadınlar varis için dert yanarlar. peki varise neden yakalanıyorsunuz?


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.(Resmi göremiyorsanız üye olunuz) Resmin ismi: varise-flortcafe.JPG Görüntüleme: 5 Büyüklüğü: 9,8 KB (Kilobyte)  Varis çorabı oluşmuş varisleri ortadan kaldırmaktan fazla varisin ilerlemesine engel olur.

  Bir çok Kadın risk grubunda

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Halil Fatih Aşgün, varis hastalığında özellikle kadınların risk grubu içinde yer aldığını dile getirdi.

  Tedavi edilmezse ilerler

  Yrd. Doç. Dr. Aşgün, uygun şekilde tedavi edilmeyen veya önlem alınmayan hastalarda varisin ilerleyici olduğunu açıkladı.

  Halk arasında varis tedavisinde bilinen yöntemin "varis çorabı" kullanmak olduğuna işaret eden Aşgün, hastanın bu çorabı kullanıp kullanmayacağına hekimin karar vermesinin önem taşıdığını bildirdi.

  Varis çorabı sorunu tamamen çözmüyor

  Varis çorabının oluşmuş varisleri ortadan kaldırmaktan çok varisin gelişmesine ve ilerlemesine engel olmak, hastalığa bağlı şikayetleri azaltmak amacıyla önerildiğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Aşgün, "Aşırı kilolular, uzun süre ayakta ya da oturarak ağır yük kaldıranlar, çok sıcak ortamlardaki işlerde çalışanlar, sürekli yüksek topuklu ayakkabı giyen kadınlar varis riski taşıyor.

  Varisin tedavisi ilaçla, ışık ve lazer tedavisinin yanı sıra cerrahi müdahaleyle yapılabiliyor" dedi.

  Varis hastalığında özellikle kadınların risk grubu içinde yer aldığını bildiren Halil Fatih Aşgün, varis hastası kadınlara şu uyarılarda bulundu:

  Basit egzersizleri ihmal etmeyin!

  "Uzun süre hareketsiz ayakta kalınmamalı. Bu yapılamıyorsa ayağın bilekten ileri geri hareketi, ayak uçlarında yükselme gibi basit egzersizler uygulanmalıdır. Mümkün olduğunca bacaklar uzatılmalı hatta tabure, sehpa, masa, sandalye üzerinde yükseltilmelidir. Düzenli olarak günlük normal tempolu yürüyüşler yapılmalı, bisiklete binilmeli veya yüzülmeli.

  Yoğun kas faaliyetini veya ağırlık kaldırmayı gerektiren egzersizler ile dar, eklem yerlerini sıkan pantolon giyilmesinden kaçınılmalı.
  Banyoda bacaklar soğuk suyla yıkanmalı, sıcak sudan uzak tutulmalı.

  Yatağınızı yeniden düzenleyin!

  Yatağın ayak kısmı bir miktar yükseltilmelidir. Varis üzerinde şiddetli ağrı, kızarıklık, hassasiyet ve varis içinde sertlik oluştuğunda mutlaka hekime başvurulmalıdır. Epilasyon, mezoterapi, karboksiterapi gibi estetik işlemlerin varis bulunan bacakta uygulanması sorunlara yol açabilirler."

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.