Hoşgeldiniz.

Vulva Kanseri vulva kanseri belirtileri - vulva kanseri nedir - vulva kanseri tedavisi Vulva kanseri çok enderdir. Bazen atrofik vulva distrofisinde görülür. Kadın üreme organı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Vulva Kanseri vulva kanseri belirtileri - vulva kanseri nedir - vulva kanseri tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Vulva Kanseri

  vulva kanseri belirtileri - vulva kanseri nedir - vulva kanseri tedavisi


  Vulva kanseri çok enderdir. Bazen atrofik vulva distrofisinde görülür. Kadın üreme organı kanserlerinin ancak yüzde 3-4 ünü teşkil eder. Menopozdan sonra daha çok görülür.

  Belirtiler: Vulva derisinde küçük, sert, kaşıntılı bir yumru; Vulvada kenarları kabarık ülser, kanayabilir veya sıvı sızıntısı olur. Vulvadaki şüpheli bir kitleyi teşhis için doktor laboratuvarda incelemek üzere, çok küçük bir doku parçası alır. Vulva kanseri genellikle çok yavaş ilerler ve erken teşhisle hastalık tamamen tedavi edilir.
  Tedavi – Ameliyat
  Genellikle vulvatomi gereklidir; operatör tümörü, çevresindeki deriyi, belki de kasıktaki lenf bezlerini ve lenf -bezleriyle tümör arasındaki deriyi de çıkarır. Kanserin cinsi ve tümörün büyüklüğü ne kadar doku çıkarılması gerektiğini belirler. Bazen radyoterapi de gereklidir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.