Hoşgeldiniz.

“Progestogen-Only ” yada Mini Hap nedir? Bu kombinasyonda doğum kontrol hapları çeşitleri nelerdir? Henüz ülkemizde bulunmayan “Progestogen-only” ya da Mini Hap yalnız ca tek bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  “Progestogen-Only ” yada Mini Hap nedir? Bu kombinasyonda doğum kontrol hapları çeşitleri nelerdir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  “Progestogen-Only ” yada Mini Hap nedir? Bu kombinasyonda doğum kontrol hapları çeşitleri nelerdir?

  Henüz ülkemizde bulunmayan “Progestogen-only” ya da Mini Hap yalnızca tek bir kadınlık hormonu içermektedir.Ülkemizde henüz bulunmamaktadır ve bu kombinasyonu içeren başka doğum komtrol hapları çeşitleri de ülkemizde satılmamaktadır.

  Progestogen döl yolu mukozasını kalınlaştırır. Bu mukoza daha sonra bir tıkaç görevi görerek spermlerin rahme girmesini ve tüplerden geçerek yumurtayı döllemesini engeller. Yüzde 95 oranında etkilidir.Mini haplar birçok kadında normal adet dönemini engellemez.Mini haplar ara vermeden her gün alınmaktadır. Mini hap kullanmaya başladığınızda 48 saatlik süre için destekleyici bir doğum kontrolü yöntemi ( prezervatif gibi) kullanmanız önerilmektedir.Mini hap kullanırken üç saatten fazla gecikmemeniz önemlidir. Mini haplar bebeğini emziren kadınlar için uygun olup, bebek sütten kesildikten sonra da kullanmaya devam edilebilir.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.