Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kadir Gecesi nin Bere ketleri Kadir Gecesi nin Önemi Ve Bere keti Kur’an-i Kerim’in inmeye basladigi Kadir gecesi ne zaman Ramazan ayinin yirmi ye din

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kadir Gecesinin Bereketi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kadir Gecesinin Bereketleri
  Kadir Gecesinin Önemi Ve Bereketi


  Kur’an-i Kerim’in inmeye basladigi Kadir gecesi ne zaman Ramazan ayinin yirmi yedinci gecesi Islam’da en kutsal ve faziletli gecedir. Kadir gecesi, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayirlidir. Kur’an-i Kerim de bu gecenin faziletini belirten müstakil bir sure vardir. Bu surede kadir gecesi 2018 , 2018 kadir gecesi yüce Rabbimiz söyle buyurmaktadir:

  Dogrusu biz Kur’an’i Kadir gecesinde indirmisizdir. Kadir gecesinin ne oldugunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayirlidir. Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her türlü is için inerler. O gece, tanyerinin agarmasina kadar bir esenliktir.

  Kadir Gecesinde Nasıl İbadet Etmelidir

  Tilavet-i Kur'ân, namaz, dua ve ilim gibi bütün ibadet çeşitleri ile Kadir Gecesi ihya edilmelidir.
  Bu gecenin bereketi çok olduğundan dolayı o gecede melekler yeryüzüne inerler. Melekler inerken beraberlerinde bereket ve rahmet de iner. Nitekim Kur'ân okunduğu zaman melekler yeryüzüne inerler, vitir halkasını çepeçevre kuşatırlar ve samimiyetle ilim talep eden kimseye saygı için kanatlarını sererler. (İbn-i Kesir)
  Bazı âlimler mübarek geceleri ihyada en iyi yolun namaz, dua, kıraat ve tefekkür gibi ibadet çeşitlerinin hepsine yer vermek olduğunu belirtmiştir. (Kütüb-i Sitte)

  Kadir Gecesi dualara icabet edilen vakitlerden biri olması sebebiyle duaya daha çok yönelmek gerekir.

  Normal günlerde gecenin ilk üçte birinde farzlar (akşam, yatsı), ortasında nafileler eda edilir. Dua da seher vaktinde yapılır, müstehab olan budur. Mübarek gecelerde bu ibadetleri gece boyu yapmaya azmetmek gerekir.

  Efendimiz (asm) Hz. Aişe validemize Kadir Gecesi'nde şu duayı yapmalarını tavsiye buyurdular:
  Ey Rabbim! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, ben günahkâr kulunu da affet! (Dehlevî)

  اَ للّهُمَّ اِنَّكَ عَفُوٌّ كَرِيمٌ تُحِبُّ الْعَفْوَ فَا عْفُ عَنّىِ


  Kadir gecesinde, bir kere Kadir suresini okumak, başka zamanda Kur'ân-ı Kerimi hatim etmekten daha sevaptır. (Tefsir-i Mugni)

  Kadir gecesinde bir tesbîh (Sübhanellah), bir tahmid (Elhamdülillah), bir tehlil (Allahü Ekber) söylemek yedi yüz bin tesbîh, tahmid ve tehlilden kıymetlidir. Bu gece koyun sağımı müddeti kadar (az bir zaman) namaz kılmak, ibadet etmek, bir ay bütün geceleri sabaha kadar ibadetle geçirmekten daha kıymetlidir.) (Tefsir-i Mugni)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kadir Gecesinin Vakti
 3. Kadir Gecesinin İşaretleri
 4. Kadir gecesinin tarihi
 5. Kadir Gecesinin Özellikleri Nelerdir, Kadir Gecesinin Özelliği
 6. Kadir Gecesinin Fazileti, Kadir Gecesi Nasıl Geçirilmeli
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri