Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kelime-i Şahadet Allah ´tan başka ilah yoktur. Muhammed (s.a.v.) O´nun kulu ve Resu­lüdür´ diye kalp ile tasdik edip dil ile ikrar edilmesi gerekir. İslam´ın bi­rinci

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Arrow Kelime-i Şahadet

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kelime-i Şahadet


  Allah´tan başka ilah yoktur. Muhammed (s.a.v.) O´nun kulu ve Resu­lüdür´ diye kalp ile tasdik edip dil ile ikrar edilmesi gerekir. İslam´ın bi­rinci esası budur. Müslüman olmak isteyen birinden ilk istenen sarsılmaz bir iman ile Kelime-i Şehadeti getirmektir.
  Kelime-i Şehadet´in üzerinde biraz duralım. Kelime-i şehadelin temeli iman´dan gelmektedir. Yani öz bir şekilde iman etmek gerekir. Peygamberimiz (s.a.v.) imanı tarifinden: "Kalb ile tasdik, dil ile ikrar ve daha sonra bunları günlük hayatta uygulamak" şeklinde anlamaktayız.

  Evet, Kelime-i Şehadet, imanın ilk esası olan Allah´a inanmaktan gelir.Öyle bir iman ki, kendisinden her türlü hayrın dal budak saldığı, mey­ve verdiği bir meyve ağacı gibi büyük hayatın kökü olmalıdır. İmanın böyle sağlam ve sarsılmaz bir kökten olması gerekir.
  Dal budak diyebileceğimiz salih amel, imanın tabii semeresidir. İman, bir kalbe yerleşmesi durumunda kendiliğinden ortaya çıkar. Kelime-i Şehadet´in özünde böyle bir iman olmalıdır.
  Salih amellerin başında gelen İslam´ın temel esaslarına devam edelim.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 10 Tane Kök Halinde Kelime 10 Tane Ek Almış Kelime Ve 10 Tane İki Kelime Birleşmiş Kelime
 3. Sanatta Tarihilik Ve Edebilik Adlı Metinden Belirleyeceğiniz Kelime, Kelime Gruplarını Ve
 4. Edebiyatımızda İlk Kez Namık Kemal Tarafından Kullanılan Kelime ve Kelime Grupları
 5. rüyada kelime-i şahadet getirmek
 6. Kelime-i Şahadet'in faydaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri