Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İbrahim'in Çocukları F.E. Pelers New York Üniversitesi'nde Orta Doğu Araştırmaları bölümünde profesör Olan F.E. Peters , 1970 yılından beri , İslamiyet'in , Hıristiyanlık ve Musevilik

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İbrahim'in Çocukları F.E. Pelers

  Sponsorlu Bağlantılar
  İbrahim'in Çocukları F.E. Pelers
  New York Üniversitesi'nde Orta Doğu Araştırmaları bölümünde profesör Olan F.E. Peters, 1970 yılından beri, İslamiyet'in, Hıristiyanlık ve Musevilik bağlamında incelenmeye başlanmasından çok önce, bu üç din ile ilgili araştırmalar yapıp, yazılar yazıyordu. Bu kitabın ilk baskısı da 25 yıl önce yayınlandı. Kitabın yıllar içinde kazandığı başarı ve kendi çapında küçük bir efsaneye dönüşmesi, Princeton Üniversitesi Yayınları'nı harekete geçirdi. Profesör Peters'dan kitabın genişletilmiş halini hazırlaması istendi. Böylece bu dinlerle ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için önemli bir referans kitabı ve nitelikli bir kaynak oluştu.
  Elinizdeki araştırma, İbrahim ve Tanrısının birlikte bir ahit yapmasıyla başlamaktadır. Tek Tanrı inancının hikâyesi aslında bu anlaşmanın ve onu sahiplenenlerin tarihidir.
  İnsanlığın İbralim'den günümüze uzanan inanç ve ibadet yolculuğunu, gnostisizmden Kabala öğretisine, ezoterizmden egzoterizme, simya ve okültizmden tarikatlara, Simon Migus'dan Gazali'ye kadar irdelenen sade ve tarafsız bir anlatımla okuyacaksınız. Üç büyük dinin heterodoks ve Ortodoks yaklaşımları, siyasî manevraları, dinsel felsefi doktrinleri ve Tanrı'ya yaklaşma prensipleri tek tek ele alınmaktadır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Anne babaların çocukları sevmesi, çocukları ne kadar mutlu etmektedir?
 3. Hz. İbrahim’in 100 yaşına kadar isminin Avram olduğu söyleniyor. Buna göre ayetlerde ona İ
 4. Hz, Muhammed S.A.V Türk mü, Hazreti Muhammed, Hz İbrahim’in soyundandır, Hz, İbrahim ise,
 5. Hz. İbrahim İlahisi,Hz. İbrahim İlahi sözü
 6. İbrahim Paşa (Maktul, Makbul, Pargalı),Pargalı Damat İbrahim Paşa Kimdir, Pargalı İbrahimi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri