Hoşgeldiniz.

Bir Papazın Osmanlı Günlüğü Saray Merasimler Gündelik Hayat john covel kitap tanıtımı Bir Papazın Osmanlı Günlüğü Saray Merasimler Gündelik Hayat Çeviren: Nurten Özmelek Yayın Yılı:

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bir Papazın Osmanlı Günlüğü Saray Merasimler Gündelik Hayat john covel kitap tanıtımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bir Papazın Osmanlı Günlüğü Saray Merasimler Gündelik Hayat john covel kitap tanıtımı


  Bir Papazın Osmanlı Günlüğü
  Saray Merasimler Gündelik Hayat
  Çeviren: Nurten Özmelek
  Yayın Yılı: 2009
  Kitap Kağıdı
  182 sayfa
  13,5x19,5 cm
  Karton Kapak
  ISBN:9759951535
  Dili: TÜRKÇE

  John Covel
  DERGAH YAYINLARI

  İngiltere Kralı Majesteleri II. Charles’ın sefaret papazı Dr. John Covel, Osmanlı topraklarında bulunduğu süre içinde yaşadığı ve gördüğü her şeyi en ince ayrıntısına kadar günlüğüne kaydetti.


  James Theodore Bent’in Doğu Kumpanyasının tarihiyle ilgili kaleme aldığı açıklayıcı ve kayda değer girişiyle… “Genç Şehzade Mustafa’nın sünnet töreni onuruna yapılan geçit törenini görmeye gittik.

  … Büyük Efendi de oradaydı ve orada imparatorluğun bütün haşmetini gördük.” “… Genç Şehzade Mustafa, tüylü kavuğu başında, bir tabur yaya cebeci ile çevrilmiş olarak geldi. Şehzade iki cebeci tarafından çekilen, başından kuyruğuna kadar mücevher, inci, altın ve gümüşle süslenmiş olan güçlü, kuvvetli bir at üstünde getirildi.

  …Genellikle çirkin, sevil-meyen bir çocuktu; tam bir Rus yüzüne sahipti. Çıkıntılı bir alnı, ucunda bir et parçası olan kemerli bir burnu, yuvarlak düz bir yüzü; açık renk gözleri ve kaşları (kum rengi gibiydi) var-dı; kulakları dikkat çekecek kadar büyüktü, elleri esmer ve yanıktı. Annesi Rus olup babası da bir Rus’tan doğmuştu.”


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.