Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Manifestoya Komunist - Friedrich Engels - Karl Marx Manifestoya Komunist Özet - Friedrich Engels Kitapları - Karl Marx Kitap Tanıtım - Manifestoya Komunist Kitap Fiyatı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Manifestoya Komunist - Friedrich Engels - Karl Marx

  Sponsorlu Bağlantılar
  Manifestoya Komunist - Friedrich Engels - Karl Marx  Manifestoya Komunist Özet - Friedrich Engels Kitapları - Karl Marx Kitap Tanıtım - Manifestoya Komunist Kitap Fiyatı - Manifestoya Komunist Ön Okuma  Kitap Özet
  Komünist Manifesto bilimsel sosyalizmin en yaygın yapıtıdır. Sosyalist dünya görüşünün kısa, çarpıcı ve özlü bir anlatımını içeren Komünist Manifesto, Marksizmin ortak kurucuları Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından 1848 yılında yazılmıştı. Yazıldığı günden bu güne dünyanın tüm kıtalarındaki pek çok ülkede defalarca basımı yapılan kitap, yaygınlığı bakımından kutsal kitaplar İncil ile Kuran'la karşılaştırılıyor.

  Türkiye'de Türkçe olarak çok sayıda basımı bulunan Manifesto'nun maalesef bir Kürtçe basımı yoktu. Eski yıllarda yapılmış olan bir Türkçe-Kürtçe basımın ise yaygın bir dağıtımı yapılmadığı gibi halihazırda piyasada mevcudu da bulunmuyor. Bu nedenle Yordam Kitap'ın Manifesto basımı Türkiye'de Marksist Kürtçe yayıncılık açısından bir ilki temsil ediyor.

  Kaliteli ve özenli bir şekilde basılan kitap, Manifesto'nun tam metni ile çevirmen Sami Tan'ın önsözünü içeriyor.

  "Komunîst veşartina raman û dilxwaziyên xwe red dikin. Ew diyar dikin ku bi tenê dikarin bi riya ji binî ve hilweşandina teveka pergala civakî ya heyî bigihêjin armanca xwe. Bila qe çînên serdest bi tirs û sawa şoreşeke komunîst bilerizin. Ji bilî zincîrên xwe tiştekî ku proleter ji dest bidin nîn e. Lê cîhaneke ku bi dest bixin heye.


  Kitap Ön Yüzü  Kitap Künyesi


  Manifestoya Komunist - Friedrich Engels - Karl Marx
  Yordam Kitapları

  » Kuram

  Fiyatı : 7,00 TL

  Mayıs 2018,
  61 sayfa,


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Karl Marx kimdir?
 3. Karl Marx' ın Görüşleri ve Karl Marx' ın Felsefesi
 4. Karl Marx'ın Tarih Görüşleri - Karl Marx'ın Ekonomi Görüşleri Nelerdir ?
 5. Friedrich Schiller Kimdir – Friedrich Schiller Hayatı 1759-1805
 6. Carl Friedrich Gauss
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri