Hoşgeldiniz.

Durun Öldürmeyin Birbirinizi Siz Kardeşsiniz - Gürbüz Evren Durun Öldürmeyin Birbirinizi Siz Kardeşsiniz Kitap Özet - Gürbüz Evren Kitapları - Gürbüz Evren Kitap Tanıtım -

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Durun Öldürmeyin Birbirinizi Siz Kardeşsiniz Kitap Özet - Gürbüz Evren Kitapları - Gürbüz Evren Kitap Tanıtım

  Sponsorlu Bağlantılar
  Durun Öldürmeyin Birbirinizi Siz Kardeşsiniz - Gürbüz Evren
  Durun Öldürmeyin Birbirinizi Siz Kardeşsiniz Kitap Özet - Gürbüz Evren Kitapları - Gürbüz Evren Kitap Tanıtım - Durun Öldürmeyin Birbirinizi Siz Kardeşsiniz Kitap Fiyatı - Durun Öldürmeyin Birbirinizi Siz Kardeşsiniz Ön Okuma

  Kitap Özet


  Gazeteci, yapısı gereği muhaliftir. Gazeteci araştırır, sorgular, yazarken de eğilip bükülmez. Kimseye yaranacağım derdine düşmeden, sadece gerçekleri söyler, doğruları yazar.

  Artık Türkiye'de bilgisayarını kullanmaktan, araştırma amaçlı topladığı belgelerini bulundurmaktan, haber kaynaklarına ulaşmaktan, notlar almaktan, telefon görüşmesi yapmaktan çekinen gazeteci gerçeği ile karşı karşıyayız.

  Gazeteci demek basın özgürlüğü demektir. Basın özgürlüğünün olmadığı yerde düşünce ve ifade özgürlüğünden de söz edilemez. Tersini iddia edenler ise açıkça yalan söylemektedir.

  Son dönemlerde geçerli olan daha doğrusu istenen, 'İliştirilmiş gazeteci' tipidir.

  Uluslararası Basın Enstitüsü'nün raporu Türkiye'nin gazetecilerin durumu konusunda geldiği üzücü ve utanç verici noktayı ortaya koyması bakımından önemlidir. Enstitü'nün raporuna göre Türkiye, Çin ve İran'ı iki kat geçerek dünyanın en çok tutuklu gazeteci bulunan ülkesi durumuna geldi. Çin ve İran'da 34 gazeteci cezaevindeyken Türkiye'de bu sayı 57.

  Kitap Ön Yüzü  Kitap Künyesi

  Durun Öldürmeyin Birbirinizi Siz Kardeşsiniz - Gürbüz Evren

  Karınca

  » Araştırma
  » İnceleme

  Fiyatı : 9,50 TL

  Haziran 2016,
  152 sayfa,
  ISBN: 9786055828400


  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.