Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Altaylardan Hira'ya Türk-İslam Dost luğu Kitap Özeti - Oğuz Çetinoğlu Kitapları - Oğuz Çetinoğlu Kitap Tanıtımı - Altaylardan Hira'ya Türk-İslam Dost luğu Kitap Fiyatı -

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Altaylardan Hira'ya Türk-İslam Dostluğu Kitap Özeti - Oğuz Çetinoğlu Kitapları - Oğuz Çetinoğlu Kitap Tanıtımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Altaylardan Hira'ya Türk-İslam Dostluğu Kitap Özeti - Oğuz Çetinoğlu Kitapları - Oğuz Çetinoğlu Kitap Tanıtımı - Altaylardan Hira'ya Türk-İslam Dostluğu Kitap Fiyatı - Altaylardan Hira'ya Türk-İslam Dostluğu Ön Okuma  Kitap Özeti


  Milliyetçilik düşüncesi; statik (durağan) değil, çağlara ve milletlerin özelliklerine göre dinamik (değişen ve gelişen) bir yapıya sahiptir. Efradını câmi-ağyarını mâni bir ifade ile denilebilir ki;

  Milliyetçilik; millete ait maddî ve manevî, ahlakî ve kültürel değerlerin korunması ve geliştirilmesi, dünya durdukça bağımsız ve güçlü bir devlete sahip olarak yaşamak idealidir.

  Milliyetçilik kavramı, batı dünyası için yenidir. Fransız ihtilali ile doğmuş ve gelişmiştir. Türk milliyetçiliğinin temellerinin m.ö. 200'lü yıllarda hun imparatorluğu ile atıldığını söylemek mümkündür.

  Hucurat sûresi'nin 13. Âyet-i kerimesi ile kavmiyetçiliğin yasaklandığı gerekçe gösterilerek ve milliyetçiliğin de kavmiyetçilikle aynı kavramlar olduğu yanılgısına düşerek, milliyetçiliği reddedenler (az da olsa) vardır. Diğer taraftan, islamiyet'in türkleri aslî özelliklerinden uzaklaştırdığını düşünüp, din olgusu ile aralarına mesafe koyanlara da rastlanmaktadır.

  Batı; az sayıda kişilerden oluşan bu grupları birbirine düşürmek suretiyle millî birliğimizi-bütünlüğünüzü zayıflatmak ve bozmak hesapları içerisindedir.

  Bu kitapta; milliyetçilik kavramı ve din olgusu, kökenleri ve insanımıza kazandırdıkları değerler itibariyle, derinlemesine incelenip şu sonuca varılıyor:

  Gerçek türk milliyetçisi, aynı zamanda tam bir müslüman olmalıdır. Huzur bundadır. Güç bundadır. Türk milletinin en az 4.000 yıllık millî varlığını, 1.100 yıllık manevî dayanağını yeni ve gelecek binlerce yıllara taşımak imkânı bundadır.

  Kitap Ön Yüzü  Kitap Künyesi

  Altaylardan Hira'ya Türk-İslam Dostluğu - Oğuz Çetinoğlu

  Bilge Oğuz Yayınları

  » Araştırma


  Eylül 2018,
  561 sayfa,
  ISBN: 9786054369645


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Son Korsan Kitap Özeti - Matteo Mazzuca Kitapları - Gücün Kum Saati 1 Kitap Tanıtımı
 3. İslam Devletlerinde Türk Naibeler ve Kadın Hükümdarlar Kitap Özeti - Bahriye Üçok Kitaplar
 4. Çöl Kitap Özeti - Kenan Işık Kitapları - Çöl Kitap Tanıtımı
 5. Türk Dili ve Edebiyatı Yardımcı Ders Kitabı Kitap Özeti - Osman Sevim Kitapları - Osman Se
 6. Çevirinin Yeri ve Önemi Kitap Özet - Oğuz Yücel Kitapları - Oğuz Yücel Kitap Tanıtımı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri