Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Belediye İhale Dalavereleri Kitap Özeti Harun Gürek Kitapları Harun Gürek Kitap Tanıtımı Belediye İhale Dalavereleri Kitap Fiyatı Belediye İhale Dalavereleri Ön Okuma Kitap Özeti Türkiye

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Belediye İhale Dalavereleri Kitap Özeti Harun Gürek Kitapları Harun Gürek Kitap Tanıtımı Belediye İhale Dalavereleri Kitap Fiyatı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Belediye İhale Dalavereleri Kitap Özeti Harun Gürek Kitapları Harun Gürek Kitap Tanıtımı Belediye İhale Dalavereleri Kitap Fiyatı Belediye İhale Dalavereleri Ön Okuma


  Kitap Özeti


  Türkiye yolsuzluklarda dünyanın sayılı ülkelerinden biri. Yolsuzlukların en yaygın olduğu alanlardan biri kamu ihaleleri. Özellikle 1980 darbesinden sonraki liberalleşme sürecinde, gazetelerin arşivlerine bakarsanız, sütunların ihale yolsuzluklarıyla dolu olduğunu görürsünüz.

  Yolsuzluklar yazılmayınca ortadan kalkmış gibi oluyor. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetlerinin, -eğer bir başarıysa- bu noktada çok başarılı olduğu söylenebilir.

  Bu araştırma kamuoyunda yaygın olan ihalelerde yolsuzluk olduğu kanısının ne kadar doğru olduğunu, AKP hükümetleri döneminde, ihalelerde neler olup bittiğini, AKP’nin yine yaygın bir biçimde söylendiği gibi kendi sermaye sınıfını oluşturmaya çalışıp çalışmadığı konusuna ışık tutmak amacıyla yapıldı.

  Belediyeler arasından da AKP’nin yönetiminde olanlar seçildi. Bütün belediyelerin ihalelerini araştırma olanağının olmaması nedeniyle sadece İstanbul, Kocaeli, Bursa, Ankara, Konya, Samsun büyükşehir belediyelerinin ihaleleri araştırıldı. Küçük belediyelere örnek olarakta Kars Belediyesi seçildi.

  Bu araştırma 2008 yılında başlayan bir araştırma. Dolayısıyla söz konusu belediyelerin 2005 ve 2006 yıllarında açtığı ihaleler baz alındı. Binin üzerinde ihale araştırıldı. İhaleleri alan şirketler sicil bilgileri çıkartıldı.

  Araştırmanın temel amaçlarından biri ihalelerde hiç yolsuzluk olmamış olsa bile kaynak dağılımının nasıl yapıldığı oldu. Çünkü ihaleler bir ülkedeki en önemli kaynak dağıtım araçlarından biri. Şirketlerin ortaklarının iktidara yakın olup olmadığının ayrıntılı bir biçimde araştırılmasının nedeni de bu.

  Kitap Ön Yüzü


  Kitap Künyesi

  Belediye İhale Dalavereleri - Harun Gürek

  Togan Yayıncılık

  » Araştırma
  » İnceleme

  Fiyatı : 20,00 TL


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlyada Kitap Özeti Serdar Nihat Günakın Kitapları İlyada Kitap Tanıtımı İlyada Kitap F
 3. Aragon Kitap Özeti Nedim Gürsel Kitapları Aragon Kitap Tanıtımı Aragon Kitap Fiyatı
 4. Kalbimin Sahibisin Kitap Özeti Geraldine Brooks Kitapları Kalbimin Sahibisin Kitap Tanıt
 5. Komplo Kitap Özeti Jonathan Cross Kitapları Komplo Kitap Tanıtımı Komplo Kitap Fiyatı
 6. Gurur Kitap Özeti Marsha Canham Kitapları Gurur Kitap Tanıtımı Gurur Kitap Fiyatı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri