Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

mutlu olmak ile ilgili kompozisyon örneği lazım bana Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Uşağı Olmak Gerekir Kompozisyon Başarılı Olmak ile
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Mutlu Olmak ile ilgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Mutlu Olmak ile ilgili kompozisyon

  Mutlu Olmak İçin

  Mutlu bir dünyada yaşayabilmek için kötü düşüncelerin, davranışların ve kötü insanların ortadan kalkması gerekir. İnsanları üzen kötülerdir.

  İnsanlar kitaplardan, televizyon programlarından, eğitimden, çevreden ve eğlenecekleri yerlerden mutlu olurlar. İnsanlar mutlu olunca teknoloji de ilerler. Teknolojinin ilerlemesi, yeni buluşların ortaya konması insanların ilgisini çeker ve mutlu olurlar. Kitaplar, televizyon (v.b.) insanları mutlu eder; ama daha da mutlu olmaları için bunların gelişmesi lazım. Örneğin televizyona yeni kanallar eklenebilir. Bir buluşla televizyona internet kanalı yüklenebilir. Burada günlük haberler, belgeseller ve birkaç ödev sitesi v.b. yer alabilir. Bunu interneti olmayanlar yâ da internete girmek istemeyenler kullanabilir. Bunun nasıl yapılacağını herkes düşünebilir. Ne de olsa ‘Akıl yaşta değil baştadır.’Ama bilim adamları daha bilinçli olduğundan onlar nasıl yapılabileceğini bilirler. Kitaplar da insanları mutlu eder. Daha mutlu etmesi için kitapların yanında birtakım hediyeler verilebilir. Bu hediyelerin aynısının piyasada satılmaması gerekir; çünkü piyasada bu hediyeler yalnız satılsaydı insanlar kitap okumayı reddederlerdi. Güzel hediyeler kitaplarla birlikte verilirse, insanlar kitap okuma alışkanlığı kazanır. Kitap okuyanlar ise kitaptan daha çok zevk almaya başlar. Kitapları yazanların da bizden farkı yoktur. O halde bizlerde günün birinde bir yazar olabiliriz. Akıl akıldan üstün olduğu için hiç kimseyi küçümsememeliyiz.

  İnsanların daha mutlu yaşaması için çok çalışmalıyız. Her zaman çalışmalıyız. Atatürk bize bu yurdu çalışmamız için bıraktı. Teknoloji ürünlerinde hedefe ulaştık deyip bırakmamalıyız. Her zaman yeni icatlarda bulunmak için çalışmalıyız. Biliyoruz ki biz şu günlerde gelecekte oturacağımız evin tuğlalarını koyuyoruz.

  Seda BAŞTÜRK 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri