Hoşgeldiniz.

yurtta barış dünyada barış kompozisyon kısa vikipedi özet olsun lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın e ödev Yurtta Barış Dünyada Barış ile ilgili Kompozisyon Yurtta
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 139      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Yurtta Barış Dünyada Barış Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  yurtta barış dünyada barış kompozisyon kısa vikipedi özet olsun lütfen

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Yurtta Barış Dünyada Barış Kompozisyon

  Her Yerde Barış

  Atatürk'ün Söylediği Bu Söz Her yerde Barışın Olması Gerektiğinin Bir Mesajıdır. Biz Türk Vatandaşları Bunu Yerine Getirebilmek İçin Çok Uğraşıyoruz. Tam İstediğimiz Gibi Her Yerde Barışı Sağlayamamakta Çok Başarılı Olduğumuz Kesin. Eğer Yurtta Barış Olursa Dünya dada Barış Olur. Buda Bizim Sevgi Ve Huzurla Yaşamamızı Sağlıklı Olmamızı Sağlar.

  Herkes Bilir Ki Mutluluk Hastalıkların İlacıdır. Bu Hastalıkları Mutlu Olarak Yenmemiz Mümkündür. Gelin El Ele Verelim "Yurtta Barış Dünyada Barış "Sözünü Tüm Türk Milleti Olarak Dünyaya Yayalım. Türk Milleti Zeki Bir Toplumdur Bunları Toplumu, Milleti Ve En Önemlisi Atatürk İçin Yapar.

  Atam Peşinden Geliyoruz! 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Yurtta Barış , Cihanda Barış

  Atatürk bir asker olduğu halde mümkün olduğu kadar savaşın dışında kalmak isterdi. Şu sözlerinin derin anlamı vardır: "Mutlaka şu ve bu sebepler için, milleti savaşa sürüklemek taraftan değilim. Savaş zorunlu ve hayati olmalıdır. Gerçek kanaatim şudur: Milleti savaşa götürünce vicdanımda azap duymamalıyım, öldüreceğiz diyenlere karşı, ölmeyeceğiz diye savaşa girebiliriz. Lakin millet hayatı tehlikeye maruz kalmıyorsa savaş cinayettir".

  Bu sözler, dahi bir askerin savaşın ne zaman yapılabileceğini gösteren bir ölçüsüdür. Millet hayatı tehlikeye girmedikçe, çıkarılan savaş savaş değil, cinayettir, öyleyse esas barıştır. Savaşın bir millet için ne demek olduğunu ve neler getirdiğini en acı ve açık biçimde gören, yaşayan Atatürk, büyük zaferin kazanılmasından sonra hep barışçı bir siyaset izledi.

  Yurtta barış, milli birlik ve beraberliğin sonucudur. Vatandaşlar birbirlerini kırmadan, birbirlerinin hak ve özgürlüklerine saygı duyarak yaşamalıdırlar. Bu memlekette esenliği sağlar ve aslında gelişmenin, kalkınmanın ve demokrasinin de en önemli şartlarındandır.

  Cihanda barış ise, devletlerin aralarındaki çekişmeleri, çeşitli anlaşmazlıkları görüşerek, anlaşarak çözümlemeleridir, insanlık ideali ancak böyle gerçekleşebilir. Devletlerarası savaşlar sadece acı, kan, gözyaşı ve felâketler getirir, kazananlar da pek çok şeylerini yitirmiş olurlar, öyleyse ancak ve ancak son çare olarak savaşa gidilmelidir. Esas olan savaş değil, barıştır. Atatürk Lozan Antlaşmasından sonra pek çok sorunu barış yolu ile çözümlemiştir.

  "Barış yolunda nereden bir çağrı geliyorsa Türkiye onu can atarak karşıladı ve yardımını esirgemedi" diyen Atatürk'ün bu tutumu, Türkiye'nin dış siyasetinin temel düşüncelerinden biri oldu.


 5. misafir

  Yurtta barış dünyada barış ile ilgili kompozisyon

  MUTLULUĞUN KAYNAĞI

  Barış, mutluluğun kaynağıdır bence. Barışın kardeşliğin olduğu yerlerde hep gülen yüzlere yer vardır.

  Barış aslında bir geleceğin temelinide oluşturur.Bunu şöyle açıklayabiliriz:Eğer geçmi,şte yapılan birçok savaşın sonunda barış antlaşmaları yapılmasaydı, şu an başka ülkelerle çalışıp,kazanıp,büyüyemezdik. Veya şu an hala savaşlar devam etseydi, "Barış" kavramı olmasaydı sokaklara çıkıp hiç korkmadan rahatça gezip, dolaşabilirmiydik?

  İşte barış o kadar önemli bir şey ki hayatımızı,geleceğimizi dahi yönlendirebiliyor. Gelecekte biz onlara belki de onlar bize muhtaç olacaklar. Fakat aramızda "kin,nefret,düşmanlık" kavramları oldukları sürece bunun bir önemi yok.

  Mutlu olmak istiyorsakdallarımızı,yapraklarımızı barışa,kardeşliğe uzandıralım!


 6. Misafir Üye

  arkadaşlar çok süper olmuş elinize sağlık eywallah sağolun


 7. Misafir Üye

  hepsi güzel olmuş ama bazıları çok kısa olmuş


 8. Misafir Üye

  beğendim ama 'tam istediğimiz gibi her yerde barışı sağlayamamakta çok

  başarılı olduğumuz kesin'cümlesi çoooook saçma olmuş o yüzden word de o cümleyi sildim


 9. Misafir Üye

  ok güzel işime yaradı gerçekten vav bayıldım illede çok güzel


 10. Misafir Üye

  super olmus cok begendim ama birde sehitler olmez vatan bolunmez yazsaydin daha iyi olurdu


 11. Misafir Üye

  çok güzel eyvallah


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.