Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Acı Patlıcanı Kırağı çalmaz Kompozisyon Acı patlıcanı kırağı çalmaz “Hayatta birçok problemlerle karşılaşıp bunlardan başarı ile çıkmış olanlar , bundan sonra karşılaşacakları zorlukları da atlatıp
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Acı Patlıcanı Kırağı çalmaz hakkında Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Acı Patlıcanı Kırağı çalmaz Kompozisyon

  Acı patlıcanı kırağı çalmaz

  “Hayatta birçok problemlerle karşılaşıp bunlardan başarı ile çıkmış olanlar,bundan sonra karşılaşacakları zorlukları da atlatıp başarı ile çıkarlar” anlamında bir söz. Herhangi bir duruma alışkın olan kimseyi benzer kötü durumlar etkilemez. (Wikipedia)

  “kötü durumda olan bir kimseyi, yeni kötü durumlar etkilemez” anlamına gelen atasözü.

  Yanış anladığımız ve haliyle de hatalı kullandığımız atasözü.

  Genel teamul “kötüye birşey olmaz” olarak kullanıyor. yani adi bir adamın başına adi bir olay geliyor ve adi adam olaydan etkilenmiyor.

  oysa nasıl patlıcanı ve kırağı’yı mecazi yorumlayıp insanla ve kötü hadiselerle eşleştiriyorsak, kırağı çalmaz olumsuz anlamına da o paralellikte yaklaşmamız lazım. kırağı varsa ortada patlıcanın tadına bakmaz kesinlikle. acı da olsa zarar verir mutlaka.

  doğrusu; “adi bir adamın başına adi bir olay gelse dahi insanlığa zararı olmaz, adi bi adamın gördüğü zarar toplumun yararınadır” şeklinde olmalı. ve evrensel etik kurallarının çemberi dışında yaşayan kimselerin karşılaştıkları kötü olayların insanlığa pozitif katkı sağladığı görüşünü desteklemek için kullanılmalı.

  acı patlıcanı kırağı çalar, lakin acı patlıcan sofraya gelip zarar vereceğine kırağı’ya maruz kalır ve zarar izole olur.

  Büyük badireler atlatmış tecrübeli kişilerin zorlukların üstesinden daha kolay gelebileceğini, olumsuz durum ve eleştirilerden çok fazla etkilenmeyeceğin anlatmak için kullanılırdı.

  Haylaz işe yaramayan kimsenin bozulacak fazla birşeyi kalmamıştır. Erdemsiz kimsenin nesi vardır ki, onu yitirsin yada ona herhangi bir zarar gelsin?

  Pek Değerli olmayanlara zarar gelmez anlamında söylenir.

  Yaşamın da karşısına çıkmış kötü olaylara karşı güçlü kalmayı başarmış insanı daha az kötü durumlar etkilemez diyen kişinin olumsuz anlar da soğukkanlı ve olaylara hakim davranışını anlatan sözdür.

  Kendini değersiz bulan insanlar ve genellikle hayattan umudunu kesmiş olanların yaşamları boyu karşılaştıkları olumsuz olaylarda zarar görmeyeceklerini ifade etmek için kullanılır.

  Kötü durumda olan bir kimseyi, ortaya çıkacak yeni kötü durumlar etkilemez; pek çok zorluğa katlanabilir; çünkü o, böylesi kötü durumlara alışmıştır. Ayrıca, işe yaramayacak hâle gelmiş kimseler de, tutar bir yanları olmadığı için felâketlerden çekinmezler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kültürle ilgili kompozisyon, Kültür konulu kompozisyon, Milli Kültür hakkında kompozisyon
 3. Acı patlıcanı kırağı çalmaz anlamı nedir
 4. acı patlıcanı kırağı çalmaz hikayesi
 5. acı patlıcanı kırağı çalmaz atasözünün anlamı
 6. Acı patlıcanı kırağı çalmaz ne demek
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Hayatımızda bir çok problemlerle karşılaşa biliriz ve bu problemlerden başarılı bir şekilde sonuçlana bilir.Bundan sonraki yaşanacak problemlerinizle zor olsa da başarılı bir şekilde atlatacaksınız dır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri