Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Akılsız Başın Cezasını Ayaklar çeker konulu kompozisyon KONU: "AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKER." ÖRNEK ÇALIŞMA: "İşlerini düşünerek , bir plâna göre düzenlemeyen insanlar , bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Akılsız Başın Cezasını Ayaklar çeker konulu kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Akılsız Başın Cezasını Ayaklar çeker konulu kompozisyon

  KONU: "AKILSIZ BAŞIN CEZASINI AYAKLAR ÇEKER."
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  "İşlerini düşünerek, bir plâna göre düzenlemeyen insanlar, bir türlü olumlu bir sonuca ulaşamaz, daima eksiklikler peşinde koşarlar. Bu yüzden çok yorulur ve bunalırlar. Pek tabiî, neticede hep üzüntü çekerler.
  Böyle gereksiz yorgunluklara ve bunalımlara düşmemek için akıl ve düşünceyle iş birliği etmek, onların aydınlattığı yoldan ilerlemek kendi lehimizedir. Her şeyin bir anda olup bitmesini isteyen, aceleci insanlar, bir şeye karar verdikleri anda, etraflıca düşünmeden apar topar harekete geçerler. Birçok engelle karşılaştıkları zaman, bunları zamanında hesap edememenin pişmanlığı içinde tekrar hareket ettikleri noktaya dönerler. Böyle insanların hayatı, gereksiz çaba ve yorgunluklarla tükenir gider.
  Pek tabiîdir ki, her şeyin başarılması için izlenmesi gereken doğru ve ideal yollar vardır. Harekete geçmeden önce, bu yolu bulabilmek çok önemlidir. Bu da aklın kutsal ışığı sayesinde mümkündür.
  Birçokları, olaylar ve gerçekler karşısında mantıktan çok his ve heyecanlarıyla hareket ederler. Acı kayıplara uğrayıp, sonunda pişman olanlar, hep bu şekilde davranan, aklın kılavuzluğuna başvurmayan kimselerdir.
  Şu halde; birtakım kırgınlıklara, bunalımlara, kötü durumlara düşmemek, bizi ruhen ve bedenen yoracak kayıplara uğramamak için, yapmaya karar verdiğimiz işler üzerinde ilk önce düşünme yoluna girmemiz gerekir. Bu da, basit bir düşünmeden çok, sistemli ve araştırıcı düşünme olmalıdır. İşlerinin hatalı, eksik taraflarını düşünmeyen, zorlukları, ihtimalleri önceden hesap etmeyen insanlar, daima amaçlarına ulaşamadan yorgun düşer."

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Akılsız Başın Zahmetini Ayaklar Çeker Atasözünün Anlamı
 3. Akılsız bastan sefil taban ne çeker
 4. Akılsız başın cezasını ayaklar çeker
 5. “Akıllı düşman, akılsız dosttan iyidir.” Sozünü açıklayan bir kompozisyon yazınız.
 6. akılsız başın cezasını kimler çeker
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İyice düşünülmeden vermiş olduğunuz yanlış bir kararın kötü olan sonuçları düzelte bilmek için oraya buraya koşup dururuz.Başkaların yapmış olduğu yanlışların cezasını hep bir başkaların çekmesidir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri