Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Kur'an da ismi gecen ve Peygamber olmayanlar-ASHAB-I KEHF ASHAB-I KEHF Ashab-i Kehf , Yahudiler'in " genç yigitler" dedikleri kisilerdir. Bunlara; "magara arkadaslari" , "yedi uyurlar"

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kur'an da ismi gecen ve Peygamber olmayanlar-ASHAB-I KEHF

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kur'an da ismi gecen ve Peygamber olmayanlar-ASHAB-I KEHF

  ASHAB-I KEHF


  Ashab-i Kehf, Yahudiler'in "genç yigitler" dedikleri kisilerdir. Bunlara; "magara arkadaslari", "yedi uyurlar" adi da verilmektedir. Kehf sûresin onuncu âyetinden yirmi yedinci âyetin sonuna kadar Ashâb-i Kehf'den bahsedilmektedir.

  Ibn ishak'in naklettigine göre, Ashâb-i Kehf, isa aleyhisselâm'in dini üzere amel eden birkaç genç olup, bunlar kendilerini putlara taptirmak veya öldürmek için takip eden Roma toplumu ve bölge valisine karsi mücâdele ve dinlerini korumak üzere daga çikmis, magaraya gizlenmislerdi. Cenâbi Hak onlari düsmanlarindan korumak ve öldükten sonra dirilmeye ibret ve isaret kilmak için üçyüzdokuz yil magarada uyuttu. Uyandiklari zaman birkaç saat uyuduklarini sandilar. içlerinden birisi, bir seyler almak için kasabaya inince bir kaç asir önceki gümüs para, olayin anlasilmasina yol açti. Böylece topluma, öldükten sonra dirilmenin uygulamasi gösterilmistir (9-22).

  Hamdi DÖNDÜREN

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rüyada Ashab ı kehf (mağara arkadaşları) Görmek
 3. Ashab-ı Kehf'in Yaşadığı Yer Neresidir Bilgi
 4. Ashab-ı Kehf - Ashab-ı Kehf Nedir - Ashab-ı Kehf Nerede
 5. Ashâb-ı Kehf Nedir - Ne Anlama Gelir
 6. Ashâb-ı Kehf Nedir?, Ashâb-ı Kehf Ne Demek?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri