Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Son ilahi kitap kuranı kerim hakkında bilgi , Son ilahi kitap kuranı kerim vikipedi Evimizde Kuranıkerim mutlaka vardır. Elimize alıp , kabını , sayfalarını inceleyelim.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  son ilahi kitap kuranı kerim

  Sponsorlu Bağlantılar
  Son ilahi kitap kuranı kerim hakkında bilgi,
  Son ilahi kitap kuranı kerim vikipedi

  Evimizde Kuranıkerim mutlaka vardır. Elimize alıp, kabını, sayfalarını inceleyelim. Sayfa kenarlarında Türkçe meali varsa biraz okuyalım.
  Kuranıkerim’deki sözler kime aittir?

  Kuranıkerim’in içindeki sözler Allah tarafından Peygamberimize gönderilmiştir. Bu sözler Peygamberimize Cebrail adlı melek tarafından getiriliyordu. Yani Kuranıkerim’de yer alan sözler tamamıyla Allah’a aittir.
  Allah bu sözleri neden gönderdi?

  Allah, insanlara her konuda doğruyu bulacak özellikte yaratmış ve onları doğru ve yanlıştan birini seçmeleri konusunda özgür bırakmıştır. Allah hepimizin kötülükten uzak durmamızı, doğruluktan ayrılmamamızı ister. Bu nedenle insanlara yardımcı olmak ve onları doğruluğa yönlendirmek amacıyla peygamberler göndermiş ve onlardan bazılarına kitaplar vermiştir. İşte Kuranıkerim, insanları doğruluğa yönlendirmek, kötülüklerden sakındırmak amacıyla gönderilmiştir.
  Kuranıkerim’den önce de kitaplar indirilmiş miydi?

  Kuranıkerim’den önce, Tevrat, Zebur, İncil adlı üç kitap indirilmişti. Bu kitaplar sırasıyla, Hz. Musa, Hz. Davut ve Hz. İsa’ya gönderilmişti. Bazı peygamberlere de ‘suhuf’ adı verilen kitapçıklar verilmişti.
  Allah neden değişik değişik kitaplar göndermiştir?

  Kitapların gönderildikleri çağlar birbirinden farklıdır. Gönderilen bir kitap, zaman içinde ya unutuluyor, ya da içine başkalarının sözleri karıştırılıyordu. Bu nedenle Allah, başka bir çağda, o dönemde yaşayan insanların anlayacakları şekilde yeni bir kitap göndermiştir. İlahi kitaplardaki cümleler farklı olmakla birlikte, anlatılmak istenenler aynıdır.
  Kuranıkerim’in diğer ilahi kitaplardan farkı nedir?

  Kuranıkerim son ilahi kitaptır. Bu kitap bozulmalara karşı korunmuş olup, onda Allah’ın sözleri dışında hiçbir söze yer verilmemiştir.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kuranı Kerim Kitap Haline Getirilirken Hangi Yöntemler Kullanılmıştır
 3. Son ilahi kitap kur'an-ı kerim’in temel özellikleri ve içinde yer alan belli başlı konular
 4. Kuranı kerim nasıl kitap haline gelmiştir
 5. Kuranı kerim nasıl kitap haline getirildi
 6. Kitap kuranı kerim, dini şiirler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri