Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Suyla ilgili ayetler , su hakkında ayetler , su ile ilgili ayetler Kuranda Su İle İlgili Ayetler , Su İle İlgili Ayetler Muhakkak , göklerin

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Su ile ilgili ayetler

  Sponsorlu Bağlantılar
  Suyla ilgili ayetler,su hakkında ayetler,su ile ilgili ayetler


  Kuranda Su İle İlgili Ayetler,
  Su İle İlgili Ayetler

  Muhakkak, göklerin ve Arz'ın yaratılmasında, gece ile gündüzün arka arkaya gelmesin de, insanlara yararlı şeylerle, denizde yüzen gemilerde, Allah'ın Gök'ten indirdiği suda ve onunla Yeryüzü'nü ölümünden sonra diriltmesinde, her canlıyı orada üretip-yaymasında, rüzgârları estirmesinde, bulutların Gökle Yer arasında, müsahhar(boyun eğdirilmiş) kılınmasında, akleden bir topluluk için ayetler vardır.

  [BAKARA(2)/164]

  O(Allah) ki, Gök'ten su indirdi. Onunla, her şeyin bitkisini bitirdik, ondan bir yeşillik çıkardık ve ondanda kümelenmiş taneler ve hurma ağacının tomurcuğundan sarkmış salkımlar, birbirine benzeyen-benzemeyen, üzümler, zeytinler ve nardan bahçeler çıkarıyoruz. Onlar, olgunluğa erişip ürün verdiğinde, onlara bir bakın! Muhakkak, iman edecek bir kavim için, bunda ayetler vardır.

  [ENAM(6)/99]

  (Allah) Gök'ten bir su indirdi. Dereler, kendi ölçüsünde çağlayıp aktı. Sel de, biriken bir 'cüruf (köpük)' yüklendi. Bir süs veya bir meta(eşya) sağlamak için, ateşte yakıp- erittikleri şeylerde(madenlerde), bunun benzeri bir 'cüruf(köpük)' vardır. İşte Allah, Hak ile batılı, böyle açıklar. Köpüğe gelince, o atılan değersiz bir şeydir, ancak insanlara yarar sağlayacak şey, yeryüzünde kalır. İşte Allah'ın misalleri böyledir.

  [RAD(13)/17]

  O Allah ki, Gökleri ve Arz'ı yarattı ve Gök'ten su indirdi, arkasından onunla, sizin için rızk olarak, ürünler çıkardı. Ve O, emriyle denizde yüzen gemileri, sizin yönetiminize verdi. Ve Irmakları da sizin kullanımınıza sundu.

  [İBRAHİM(14)/32]

  Ve rüzgârları, aşılayıcılar olarak gönderdik. Gök'ten su indirdik, onunla sizleri suladık, siz o suyun muhafızları(koruyucuları) değilsiniz.

  [HİCR(15)/22]

  O (Allah) ki, Gök'ten su indirdi, sizin için içecek ondan, ağaç ondandır, (hayvanlarınızı) onunla sularsınız.

  Onunla(suyla), sizin için ekinler, zeytinler, hurmalıklar, üzümler ve ürünlerin her türlüsünden bitirir. Muhakkak bunda, tefekkür eden bir kavim için ayetler vardır.

  [NAHL(16)/10-11]

  Allah, Gök'ten su indirdi, ölümünden sonra Yer'i onunla diriltti. Muhakkak bunda, dinleyip-anlayan bir kavim için, bir ayet vardır.

  [NAHL(16)/65]

  O (Allah) ki, kendi Rahmetinin önünde rüzgârları, müjdeciler olarak gönderdi. Ve Biz, Gök'ten tertemiz bir su indirdik.

  Onunla, ölü bir beldeyi canlandırmak ve yarattığımız hayvanlardan ve insanlardan birçoğunu sulamak için.

  Muhakkak onu(suyu), onların arasında, hatırlayıp-düşünsünler diye sarf ettik(dolaştırdık). Ancak insanların çoğu, büyüklenip Hakkı örttüler.

  [FURKAN(25)/48-50]

  Kimdir O, gökleri ve Arz'ı yaratan ve size Gök'ten su indiren? Ki onunla güzellik sahibi bahçeler bitirdik. Sizin, onun bir ağacını bile bitirmeniz, mümkün değildir. Allah ile beraber başka bir ilah mı? Hayır! Onlar, ortak koşan bir kavimdir.

  [NEML(27)/60]

  Görmedin mi? Allah, Gökyüzü'nden su indirdi. Böylece Biz onunla, renkleri muhtelif olan 'ürünler-meyveler' çıkardık. Dağlardan da, beyaz, kırmızı, muhtelif renklerde ve kuzguni siyah 'yollar-ocaklar' (kıldık).

  [FATIR(35)/27]

  O (Allah) ki, Gök'ten belli bir miktar(ölçüyle), su indirdi, onunla ölü bir beldeyi canlandırdı. Siz de, bu şekilde çıkarılacaksınız.

  [ZUHRUF(43)/11]

  Ve Gök'ten mübarek(bereket ve rahmet olan) su indirdik, onunla bahçeler ve hasad edilecek(biçilecek) taneler,

  ve tomurcukları üst üste kümelenmiş, yüksek hurma ağaçları bitirdik.

  Köleler için bir rızk olmak üzere. Ve o(suyla), ölü bir beldeyi dirilttik. İşte çıkış(diriliş) de böyledir.

  [KAF(50)/9-11]


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlim ile ilgili Ayetler,ilimle ilgili ayetler
 3. Kuran-ı Kerimde Geçen Bağışlama İle İlgili Ayetler, Bağışlama ile ilgili ayetler,Kurandaki
 4. Evlilik ile ilgili Ayetler, Evlilikle ilgili Kuran daki Ayetler
 5. Dil ile ilgili ayetler
 6. hac ile ilgili ayetler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri