Hoşgeldiniz.

Kuran'ı Kerim bizi hangi yöne yönlendirmektedir? Kur’an , insanın düşünmeye başladığı andan itibaren “Nereden geldim ve nereye gidiyorum? Öldükten sonra ne olacağım? Beni kim yarattı?

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kuran bizi hangi yöne yönlendirmektedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuran'ı Kerim bizi hangi yöne yönlendirmektedir?

  Kur’an, insanın düşünmeye başladığı andan itibaren “Nereden geldim ve nereye gidiyorum? Öldükten sonra ne olacağım? Beni kim yarattı? Beni niçin yarattı?” gibi sorularına cevap verir. Toplumu oluşturan bireyleri hayırlı işler yapmaya, başkalarına karşı görevlerini yerine getirmeye yönelten kurallarını bildirir. Toplumda birlik ve beraberliği, sevgi ve kardeşliği, adaleti, ahlâkı yerleştirmeyi sağlayan yasaları ortaya koyar. Yine insanların Allah’a karşı kulluk borçlarını yerine getirmeleri için, yaptıkları ibadetlerin yer ve zamanını, niteliğini, Kur’an bildirir. İnsan aklı tek başına bu gibi şeyleri bulamaz.

  Hem ruhu tatmin edecek hem dünya düzenini sağlayacak ve sonsuz mutluluğu yakalamak için Kur’an’ın açıklamalarına, aydınlatmasına ve yol göstericiliğine ihtiyacımız vardır.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.