Hoşgeldiniz.

Kuşlar nerelerde yaşarlar Kuşlar , yeryüzünde , kutuplar'dan ekvator'a , en sıcak çöllerden antarktika'nın soğuk buzullarına , ücra adalardan şehir merkezlerine kadar derhal hemen her
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 87      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kuşlar Nerde Yaşarlar.?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kuşlar nerelerde yaşarlar

  Kuşlar, yeryüzünde, kutuplar'dan ekvator'a, en sıcak çöllerden antarktika'nın soğuk buzullarına, ücra adalardan şehir merkezlerine kadar derhal hemen her yaşam ortamında yaşarlar. dünyanın bütün okyanuslarını, bu arada elbette havayı da yurt edinmiş durumdadırlar.

  Paylaş Facebook Twitter Google


 2. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  arkadaşlar tabi ki de kuşlar havada yaşarlar 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  ya bana muhabbet kuşları nerede yaşar cevabını verin yaa çok lazım bana


 5. Alıntı Kayıtsız Üye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  ya bana muhabbet kuşları nerede yaşar cevabını verin yaa çok lazım bana
  Muhabbet kuşları göçmen kuşlar olup, genel olarak Avustralya'daki çalılık, çimenlik ve açık ormanlık alanlarda bulunurlar. Genel olarak küçük sürüler halinde gezinen bu kuşlar, bazı durumlarda büyük sürüler de oluşturabilirler.

  Muhabbet kuşu, papağan türleri içerisinde yer alan, evcil bir kuş türüdür. Avustralya kıtasına özgü Melopsittacus cinsinin içinde yer alan tek türdür. Küçük, uzun kuyruklu bu kuşlar yabani ortamda genel olarak yeşil veya sarı tüy rengine ve kanatlarında siyah taralı çizgilere sahiptir. Bu alımlı dış görünüşlerinden ötürü, muhabbet kuşları, dünya genelinde yoğun olarak evcil olarak beslenmektedir. Evlerde beslenen muhabbet kuşları mavi, beyaz, tamamen sarı veya tamamen beyaz renge sahip olabildikleri gibi, çok farklı kombinasyonlarda olabilirler. Öyle ki bazı muhabbet kuşlarının ibikleri bile bulunabilmektedir. Doğal ortamlarında ağırlıklı olarak tohumla beslenen bu tür, Avustralya'nın kurak bölgelerindeki zorlu koşullarda beş milyon yıldan beri varlıklarını sürdürmektedir.


 6. Kayıtsız Üye

  O kadarda olur mu hiç


 7. Kayıtsız Üye

  Ben kuş olmak istiyorum


 8. kayıtsız Üye

  muhabbet kuşları evcildir. bu nedenle kafeslerde yaşarlar muhabbet kuşu nerde yaşar sorusuna cevabım bukkaaa kısa


 9. Misafir Üyeee

  Normal serçe gibi kuşlar hakkında bilgi


 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.