Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

METRE VE SANTİMETRE NEDİR? Metre ve santimetre bir uzunluk birimidir. Metrenin kısaltması olan “m” harfi ile santimetrenin kısaltması ise “cm” gösterilir. Bu uzunluk ölçüm birimleri
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 40      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Metre Ve Santimetre Nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  METRE VE SANTİMETRE NEDİR?
  Metre ve santimetre bir uzunluk birimidir. Metrenin kısaltması olan “m” harfi ile santimetrenin kısaltması ise “cm” gösterilir.
  Bu uzunluk ölçüm birimleri hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Örneğin terziler dikecekleri eşyayı biçerken belli ölçüler dâhilinde biçmek durumundadırlar. Bunun için metre ve santimetreyi tercih ederler. Benzer şekilde mühendisler projelendirme çalışmalarında da bu birimleri kullanmaktadırlar.
  Meslekteki kullanım alanları dışında günlük yaşamda en basitinden evimize bir eşya alırken onu koyacağımız yerin ölçüleriyle aldığımız eşyanın ölçülerinin uygun olması gerekir, kapı pencere takarken yine bu ölçüm birimlerinden faydalanılır. Kısaca hayatımızın her alanında ihtiyaç duyabileceğimiz ölçüm birimleridir metre ve santimetre.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Metre, Metre nedir, Metre nedemektir
 3. Uzunluk ölçüleri Metre Ve Santimetre
 4. AVO Metre Nedir – AVO Metre Ne Demek
 5. AVO Metre Nedir - AVO Metre Kullanımı
 6. AVO Metre Nedir – AVO Metre Ne Demek -Avo metre ne işe yarar
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri