Hoşgeldiniz.

Milli Eğitim Vakfı’nın Öğrencilere Yönelik Verdiği Hizmetleri Hakkında Bilgi Karşılıksız Öğrenci Bursları Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim (Özel öğretim kurumları hariç) kurumlarında öğrenim gören ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Milli Eğitim Vakfı’nın Öğrencilere Yönelik Verdiği Hizmetleri Hakkında Bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Milli Eğitim Vakfı’nın Öğrencilere Yönelik Verdiği Hizmetleri Hakkında Bilgi

  Karşılıksız Öğrenci Bursları

  Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaöğretim (Özel öğretim kurumları hariç) kurumlarında öğrenim gören, maddî olanakları yetersiz ve başarılı öğrenciler ile Devlet Üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerden (Açık öğretim Fakültesi ve özel üniversiteler ile yurtdışında öğrenim gören öğrenciler hariç) eğitim giderleri için katkı sağlamak amacıyla öğrenci bursları verilmekteydi.

  Ancak; 5072 Sayılı Dernek ve Vakıfların Kamu Kurum ve Kuruluşları ile İlişkilerine Dair Kanunun 29 Ocak 2004 tarih ve 25361 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanmasının ardından gelir kaynaklarımızda gerçekleşen değişiklikler nedeniyle, geçmiş yıllardan burs alan öğrencilerin tüm hakları saklı kalması kaydıyla, burs kontenjanları kullanılamayacak, yeni bursiyer kabul edilemeyecektir.

  Bugüne değin, 25.509 öğrenciye öğrenim yardımı yapıldı. Bu bağlamda 16.413 ilk ve ortaöğrenim öğrencisi ile 7.560 yüksek öğrenim öğrencisine karşılıksız burs verildi. 1.536 öğrenci de Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı yatılı okullarda bütün masrafları karşılanarak okutuldu.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.