Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Hakkında Konuşma Metni Sayın ……………………………………. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün … yılında onu saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal gibi düşünebilmek; isçisiyle

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Hakkında Konuşma Metni

  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Hakkında Konuşma Metni

  Sayın …………………………………….

  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün … yılında onu saygıyla anıyoruz.

  Mustafa Kemal gibi düşünebilmek; isçisiyle, memuruyla; öğrencisiyle, öğretmeniyle; genciyle, yaşlısıyla Mustafa Kemal gibi düşünebilmek...

  Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. yy’da ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal gibi düşünebilmenin ilk adimidir.

  Bu adimi atarken, yeni neslin geçmişini iyi bilmesi ve özümsemesi gerekmektedir. Bunun içindir ki her fert üzerine düsen sorumluluğun bilincinde olmalıdır.

  Gerçekte ülkenin yönetimini devralacak, geleceğimizi yönlendirecek, uygar ve saygın bir ulus olma bilincini daha da pekiştirecek gençler, Ulu Önder Atatürk’ün İlke ve Devrimlerinin ışığında ilerlemelidir.

  Bilinmelidir ki 1920–1938 yılları arasında sağlanan gelişme ve değişmeler hem milletin birbiriyle kucaklaşması, hem de çağ ile yarışmak düşüncesiyle doğmuştur. Uygulanması da milletin çağdaşlaşmaya katılması ve ona katkıda bulunması seklinde gerçekleşmiştir.

  Ayni çağda yasayan, gerek kendi milletleri, gerekse dünya için endişe ve korku kaynağı olan bazı liderler, bu gün ya unutulmuş ya da kötü miraslarıyla anılır olmuştur. Atatürk ise, sevgi ve saygı uyandırarak Türk milletini çağ ile tanıştırmaya gayret edip varlığını teminat altına almaya yöneltmiştir.

  Yalnızca 10 Kasımlar değil, düşünce ufkumuzda Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorululukları ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır.

  Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

  Ancak bu şekilde ulu önderin kutsal emanetini gelecek çağlara ve nesillere ulaştırabiliriz.

  Ulu önderim, Atatürk’üm, iyi ki bizimleydin, iyi ki bizimlesin ve bizimle var olacaksın.

  Saygılarımla…

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Güzel Açılış Konuşması Konuşma Metni
 3. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günüyle İlgili Konuşma Metni
 4. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Hakkında Açılış Konuşması
 5. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İle İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni
 6. 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İle İlgili Konuşma Metni
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri