Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Deprem Haftası İle İlgili Açılış Konuşması , Konuşma Metni Sayın Konuklar , Dünyanın oluşumundan beri , sismik yönden aktif bulunan bölgelerde depremlerin ardışıklı olarak oluştuğu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Deprem Haftası İle İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

  Sponsorlu Bağlantılar
  Deprem Haftası İle İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

  Sayın Konuklar,

  Dünyanın oluşumundan beri, sismik yönden aktif bulunan bölgelerde depremlerin ardışıklı olarak oluştuğu ve sonucundan da milyonlarca insanın ve barınakların yok olduğu bilinmektedir.

  Bilindiği gibi yurdumuz dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Geçmişte yurdumuzda birçok yıkıcı depremler olduğu gibi, gelecekte de sık sık oluşacak depremlerle büyük can ve mal kaybına uğrayacağımız bir gerçektir.

  Deprem Bölgeleri Haritası'na göre, yurdumuzun %92'sinin deprem bölgeleri içerisinde olduğu, nüfusumuzun %95'inin deprem tehlikesi altında yaşadığı ve ayrıca büyük sanayi merkezlerinin %98'i ve barajlarımızın %93'ünün deprem bölgesinde bulunduğu bilinmektedir.

  Son 58 yıl içerisinde depremlerden, 58.202 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 122.096 kişi yaralanmış ve yaklaşık olarak 411.465 bina yıkılmış veya ağır hasar görmüştür. Sonuç olarak denilebilir ki, depremlerden her yıl ortalama 1.003 vatandaşımız ölmekte ve 7.094 bina yıkılmaktadır. İşte bu gibi zararlardan insanların en az biçimde etkilenmelerini sağlamak amacıyla insanlarımız eğitilmek istenmiş ve her yıl mart ayının ilk haftası deprem haftası olarak değerlendirilmeye başlanmıştır.

  Saygılarımla…

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kardeşlik Haftası İle İlgili Açılış Konuşması Konuşma Metni
 3. Turizm Haftası İle İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni
 4. Kütüphane Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması
 5. Yeşilay Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması
 6. Cüzzam Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri