Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

kültür unsurları ile ilgili masal hikaye lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Kültür Ögeleri Duygularımızın Güzelliğini Ortaya Çıkarır Siz De Kültür'le İlgili Akrostiş Milli Kültür
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 11      

 1. beşiktaş
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kültür Unsurları İle İlgili Masal

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Dil kültür unsurlarının başında gelir. Çünkü dil olmadan öteki unsurların meydana gelmesi mümkün değildir.

  Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır ile ilgili Öykü

  Köylünün biri ufak bir küpe bal doldurur, sırtına yükleyip pazarda satmaya çıkarmış. Ancak bir kaşık bile satamadan akşam eve dönermiş. Babası bu durumu merak etmiş. Neden oğlunun balını kimse almıyor? diye düşünmüş. Bir sabah oğlunun peşine takılmış ve takip etmiş. Çok geçmeden oğlunun neden balını satamadığını anlamış.

  Asık bir suratla "Bal, bal!" diye bağırdığı için, kimsenin ondan bal almadığının farkına varmış. Oğlunun yanına varmış ve: "Ben senin balını niye satamadığının sebebini buldum, demiş. Senin dilin bal satıyor, ama suratın sirke satıyor. Oğulcuğum, asık suratlılık, soğuk durma, buz gibi olma, duvar gibi durma insanları kişiden uzaklaştırır."

  Tatlı Dil Yılanı Deliğinden Çıkarır ile ilgili Hikaye

  Adamın biri şapkasını ve ceketini iyice giyinmiş, yolda gidiyormuş. Güneş ile rüzgâr iddiaya girmişler: "Bu adamın şapkasını ve ceketini kim çıkarabilir?" diye. Kura çekmişler, öncelik rüzgâra düşmüş. Rüzgâr estikçe esmiş. Adam, rüzgâr arttıkça şapkasına ve ceketine daha sıkı sarılmış. Rüzgâr fırtınaya dönüşmüş, adamı yerden yere savurmuş. Nafile.Adam ceketini ve şapkasını kaptırmamak için var gücüyle mücadele ediyormuş, sonunda rüzgâr pes etmiş.

  Daha sonra sıra güneşe gelmiş. O biraz görününce adam sıcaktan bunalıp şapkasını çıkarmış, güneş biraz daha sıcaklığını arttırınca ceketinin düğmelerini çözmüş. Güneş iyice ısıtınca da ceketini çıkarmış. Rüzgâr, güneşe: "Tamam, davayı sen kazandın, adamın ceketini ve şapkasını çıkartmayı basardın." demiş.

  Burada güneş, tatlı dili ve güler yüzü temsil ederken, rüzgâr, sertliği ve asık suratlılığı, yüzü soğukluğunu temsil ediyor ve sonunda, tatlı dil güler yüz galip geliyor.

  Sevgili arkadaşlar, şunu unutmamalıyız: Tatlı dil yılanı deliğinden, kötü söz insanı dininden çıkarır. Tatlı dil ve güler yüz, insan kalbine en çok tesir eden ve kalbi harekete geçiren en önemli psikolojik unsurdur. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri