Hoşgeldiniz.

Melek nedir , Meleklere iman nasıl olmalıdır Melek; Allah ’u Tealanın yarattığı insanların duygularıyla idrak edemedikleri nurani yaratıklardır. İmanın şartlarından ikincisi meleklere inanmaktır. Melekler nurdan
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Melek nedir, Meleklere iman nasıl olmalıdır

  Sponsorlu Bağlantılar
  Melek nedir, Meleklere iman nasıl olmalıdır

  Melek; Allah’u Tealanın yarattığı insanların duygularıyla idrak edemedikleri nurani yaratıklardır.
  İmanın şartlarından ikincisi meleklere inanmaktır. Melekler nurdan yaratılmış varlıklardır. Onlar yemezler, içmezler ve onlarda cinsiyet yoktur. Allah (c.c.), varlıkları çeşitli şekillerde yaratmıştır. Bunlardan kimisi, bizim görebileceğimiz, kimiside göremiyeceğimiz şekildedir. İnsanlardaki görme yeteneği sınırlı olduğundan bazı varlıkları görmüyor. Mesela; iok küçük cisimleri görmediğimiz gibi havayı, rüzgarı, ruhumuzu ve aklımızı da göremiyoruz. Telden geçen elektrik akımı da görülmüyor. Halbuki görmediğimiz bu şeylerin var olduğunu biliyor ve inanıyoruz.
  İşte melekler de nurdan yaratıldıkları için, biz onları göremiyoruz. Fakat meleklerin varlığına inanıyoruz. iünkü meleklerin varlığını Allah’u Teala Kur‘an-ı Kerim de haber vermiştir. Bu sebeple biz imanın olmazsa olmaz şartlarından birisi olarak meleklerin varlığına iman ediyoruz.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.