Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

İklimlendirme Soğutma Program ı – Meslek Tanıtımları İklimlendirme-soğutma program ının amacı , ısıtma , soğutma ve havalandırma sistem lerinin kurulması , imâli ve çalıştırılması alanında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İklimlendirme Soğutma Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  İklimlendirme Soğutma Programı – Meslek Tanıtımları
  İklimlendirme-soğutma programının amacı, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin kurulması, imâli ve çalıştırılması alanında görev yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir. İklimlendirme-soğutma teknikerleri kamu kuruluşlarına veya özel kuruluşlara ait fabrika veya imalathanelerde, soğuk hava depolarında çalışabilirler veya özel tamir atölyesi açabilirler.

  İklimlendirme-Soğutma Programının Amacı : İklimlendirme-soğutma programının amacı, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin kurulması, imâli ve çalıştırılması alanında görev yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

  İklimlendirme-Soğutma Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : İklimlendirme-soğutma programında, matematik, fizik teknolojisinin bilimsel ilkeleri, bilgisayar, iklimlendirme ve soğutma ilkeleri, iklimlendirme sistemleri, koruyucu bakım ve arıza teşhisi gibi dersler okutulur.
  [g]
  İklimlendirme-Soğutma için Gereken Nitelikler : İklimlendirme-soğutma programında eğitim görmek isteyen bir kimsenin matematik, fizik ve özellikle mekanik konulara ilgi duyulması ve bu alanlarda başarılı olması, şekilleri algılama, gözlerini ve ellerini koordineli bir şekilde çalıştırabilme gücüne sahip olması gerekir.

  İklimlendirme-Soğutma Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : İklimlendirme-soğutma programını bitirenlere “İklimlendirme-Soğutma Teknikeri” ünvanı verilir. İklimlendirme-soğutma teknikeri makine mühendisinin gözetimi ve yönetimi altında binaları ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin yapımı, kurulması ve çalıştırılması için planlanan işleri yürütür; motorları monte eder, boruları döşer, sistemin bakımı ve onarımını yapar.

  İklimlendirme-Soğutma Teknikerlerinin Çalışma Alanları : İklimlendirme-soğutma teknikerleri kamu kuruluşlarına veya özel kuruluşlara ait fabrika veya imalathanelerde, soğuk hava depolarında çalışabilirler veya özel tamir atölyesi açabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Restorasyon Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Arşivcilik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Kooperatifçilik Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Otomotiv Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Diyaliz Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri