Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Orman Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları Orman alanlarının saptanması , korunması , işletmesi ve geliştirilmesi gibi konularda eğitim ve araştırma yapılır. Genellikle devlet sektöründe çalışılabilir.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Orman Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Orman Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Orman alanlarının saptanması, korunması, işletmesi ve geliştirilmesi gibi konularda eğitim ve araştırma yapılır. Genellikle devlet sektöründe çalışılabilir. Ancak özel sektörde iş bulunabilmekte ve müteahhitlik yapılabilmektedir.

  Orman Mühendisliği Programının Amacı : Orman mühendisliği programı, orman alanlarının saptanması, korunması, işletilmesi ve geliştirilmesi gibi konularda eğitim ve araştırma yapar.

  Orman Mühendisliği Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Orman mühendisliği programında başta biyoloji özellikle botanik olmak üzere genellikle kimya, matematik gibi temel bilim dersleri verilir. Lisans programlarına özgü dersler ise, daha çok son iki yılda toplanmıştır. Dersler kuramsal ve uygulamalı olarak yürütülür. Öğrenciler stajlarını fakültedeki uygulama alanlarında ve kamuya veya özel sektöre bağlı işletmelerde yaparlar.

  Orman Mühendisliği için Gereken Nitelikler : Orman mühendisliği programına girebilmek için, başta biyoloji olmak üzere, fen derslerinde başarılı ve ortalamanın üzerinde bir akademik yeteneğe sahip olmak gereklidir. Açık havada, çoğunlukla da kentlerden uzak, tenha yerlerde yaşamaktan hoşlanan kimseler ormancılıkla uğraşmaktan mutlu olabilirler.
  [g]
  Orman Mühendisliği Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Orman mühendisliği bölümünü bitirenlere “Orman Mühendisi” ünvanı verilir. Orman mühendisi orman alanlarını saptar, haritalarını hazırlar, yeni orman yetiştirilecek araziyi belirler, ağaçlandırma yapar, kesilecek ağaçların belirlenmesi, programlı ağaç kesimi, ağaçlardaki zararlı hayvanlarla ve orman yangınları ile savaşım için gerekli planları hazırlar ve uygular.

  Orman Mühendislerinin Çalışma Alanları : Orman mühendisleri genellikle devlet sektöründe görev almaktadırlar. Bazıları da özel sektörde iş bulabilmekte veya müteahhitlik yapabilmekte ve daha doyurucu kazanç sağlayabilmektedirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Endüstri Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Fizik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Maden Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Jeofizik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri