Hoşgeldiniz.

Matbaacılık Program ı – Meslek Tanıtımları Matbaacılık program ının amacı , basın endüstrisinde vasıflı işgücü sağlamak , üretim elemanı ile yönetici durumunda bulunan meslek elemanı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Matbaacılık Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Matbaacılık Programı – Meslek Tanıtımları

  Matbaacılık programının amacı, basın endüstrisinde vasıflı işgücü sağlamak, üretim elemanı ile yönetici durumunda bulunan meslek elemanı ile yönetici durumunda bulunan meslek elemanları arasında, ara kademe iş gücünü yetiştirmektir. Matbaa teknikerleri, kamu veya özel kuruluşların basın ve yayım işlerinde ve gazete idarehanelerinde çalışırlar.

  Matbaacılık Programının Amacı : Matbaacılık programının amacı, basım endüstrisinde vasıflı işgücü sağlamak, üretim elemanı ile yönetici durumunda bulunan meslek elemanları arasında ara kademe işgücünü yetiştirmektir.

  Matbaacılık Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Matbaacılık programında öğretim süresince sanat tarihi, işletme ekonomisi, halkla ilişkiler, dizgi sistemleri, basım tarihi, basım fotoğrafçılığı, baskı makineleri, malzeme tekniği, basım işletmeciliği gibi dersler okutulmaktadır.

  Matbaacılık için Gereken Nitelikler : Matbaacılık programına girmek isteyenlerin, basım işlerine ilgili ve estetik görüşe sahip, ayrıntıları algılayabilen, dikkatli ve titiz kimseler olmaları beklenir.
  [g]
  Matbaacılık Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Matbaacılık programını bitiren bir öğrenciye “Matbaacılık Teknikeri” ünvanı verilir. Matbaacılık Teknikeri ünvana sahip kimseler basım ile ilgili kuruluşlarda işçi ile yönetici arasındaki iletişimi sağlar ve ara insan gücü olarak görev yapar.

  Matbaacılık Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Matbaa Teknikeri kamu ve özel kuruluşların basım ve yayım işlerinde ve gazete idarehanelerinde çalışırlar. Her alanda ara insan gücüne duyulan ihtiyaç Matbaa Teknikerliği içinde söz konusudur.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.