Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Döküm Program ı – Meslek Tanıtımları Döküm program ının amacı , sanayide model , kalıp ve döküm yapma işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Demir-

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Döküm Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Döküm Programı – Meslek Tanıtımları

  Döküm programının amacı, sanayide model, kalıp ve döküm yapma işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir. Demir- çelik fabrikalarında çalışan döküm programı mezunları formen ve ustabaşı olarak devlet sektöründe görev alanlar tekniker olarak çalışmaktadırlar.Bu program mezunlarına endüstride ihtiyaç duyulmaktadır. Çalışma alanları devlet ve özel sektöre ait iş yerleridir.

  Döküm Programının Amacı : Döküm programının amacı, sanayide model, kalıp ve döküm yapma işlerinde çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

  Döküm Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Döküm programında, teknik resim, meslek resmi, konstrüksiyon, malzeme bilgisi, genel döküm teknolojisi, fizik, kimya, matematik ve ekonomi gibi alanlarda çeşitli dersler okutulmaktadır. Öğretimin ilk yılında genel kültür ve meslek dersleri, son sınıfında ise sadece meslek dersleri okutulmaktadır.

  Döküm için Gereken Nitelikler : Döküm alanında çalışmak isteyen kimselerin matematik ve fiziğe ilgili ve bu alanlarda başarılı, uzay ve şekil ilişkilerini görebilme gücü yüksek, el ve gözünü koordineli olarak kullanabilen, bedence güçlü ve insan ilişkilerinde başarılı kimseler olmaları gerekir.
  [g]
  Döküm Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Döküm programını bitirenlere “Döküm Teknikeri” ünvanı verilir. Döküm teknikeri, sanayide imali düşünülen makine parçasının modelinin tasarlanması, kalıbının hazırlanması ve ergimiş maddenin bu kalıba dökülmesi ile ilgili işleri yürütür.

  Döküm Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Demir-çelik fabrikalarında çalışan döküm programı mezunları formen ve ustabaşı olarak; devlet sektöründe görev alanlar tekniker olarak çalışmaktadırlar. Bu program mezunlarına endüstride de ihtiyaç duyulmaktadır. Çalışma alanları devlet ve özel sektöre ait iş yerleridir. Döküm teknikeri, ergitilmiş metalleri hazırlanmış kalıplara döker ve elde edilen parçanın talaşlı ve talaşsız olarak işlenmesi sonucunda kullanılır hale gelmesi sağlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Halıcılık Programı – Meslek Tanıtımları
 3. El Sanatları Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Enformatik Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Et Endüstrisi Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Serigrafi Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri