Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Patoloji Laboratuvar Program ı – Meslek Tanıtımları Patoloji laboratuvarı program ının amacı , hastalıklı dokuların incelendiği patoloji laboratuvarlarında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Patoloji laboratuvar teknikeri

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Patoloji Laboratuvar Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Patoloji Laboratuvar Programı – Meslek Tanıtımları

  Patoloji laboratuvarı programının amacı, hastalıklı dokuların incelendiği patoloji laboratuvarlarında çalışacak ara elemanları yetiştirmektir. Patoloji laboratuvar teknikeri devlete ve özel kuruluşlara ait hastanelerde, özel patoloji ve histoloji laboratuvarlarında, adli tıp kurumlarında görev alabilirler.

  Patoloji Laboratuvar Programın Amacı : Pataloji laboratuvar programının amacı, hastalıklı dokuların incelendiği patoloji laboratuvarlarında çalışacak elemanları yetiştirmektir.

  Patoloji Laboratuvar Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Patoloji laboratuvar programında kimya, biyoloji, biyokimya alanı ile ilgili derslerden başka laboratuvar teknolojisi ile ilgili dersler de okutulur ve uygulamalar yaptırılır.

  Patoloji Laboratuvar için Gereken Nitelikler : Patoloji laboratuvar programına girmek isteyenlerin kimya ve biyolojiye ilgili ve bu alanlarda başarılı, dikkatli, sorumlu ve kapalı yerlerde çalışmaktan hoşlanan kimseler olmaları gerekir.
  [g]
  Patoloji Laboratuvar Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Patoloji Laboratuvar programını bitirenlere “Patoloji Laboratuvar Teknikeri” ünvanı verilmektedir. Patoloji laboratuvar teknikeri, patoloji laboratuvarlarında insan ve hayvan dokularının ve sıvılarının mikroskobik incelemeye hazır hale getirilmesine kadar gerekli işlemleri yapar, bunun için gereken teknolojiyi kullanır.

  Patoloji Laboratuvar Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Patoloji laboratuvar teknikeri, devlete ve özel kuruluşlara ait hastanelerde, özel patoloji ve histoloji laboratuvarlarında, Adli Tıp kurumlarında görev alabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ev Ekonomisi Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Fotoğrafçılık Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Fermantasyon Programı – Meslek Tanıtımları
 5. İş Makinaları Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Tıbbi Laboratuvar Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri