Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Fidan ve Fidecilik Program ı – Meslek Tanıtımları Fidan ve Fidecilik program ının amacı , ziraat alanında fidan ve fide yetiştiriciliği , aşılama ve sulama

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Fidan ve Fidecilik Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Fidan ve Fidecilik Programı – Meslek Tanıtımları

  Fidan ve Fidecilik programının amacı, ziraat alanında fidan ve fide yetiştiriciliği, aşılama ve sulama gibi alanlarda uzman yetiştirmektir.

  Fidan ve Fidecilik Programının Amacı : Fidan ve fidecilik programının amacı sebze, meyve ve süs bitkilerinin fide ve fidanlarının yetiştirilmesinde çalışacak ana insan gücünü yetiştirmektir.

  Fidan ve Fidecilik Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Fidan ve fidecilik programında genel ekonomi, bilgisayar, bitki fizyolojisi, bitki morfolojisi tarımsal meteoroloji, fide ve fidancılıkta sulama sistemleri, süs bitkileri yetiştirme teknikleri gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
  [m]
  Fidan ve Fidecilik için Gereken Nitelikler : Fidan ve fidecilik programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, bitki üretmekten ve açık havada çalışmaktan zevk alan, bedence sağlam, dayanıklı kimseler olmaları gerekir.

  Fidan ve Fidecilik Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Fidan ve fidecilik programını bitirenlere “Fidan ve Fidecilik Teknikeri” ünvanı verilir. Fidan ve fidecilik teknikeri çalıştığı kurumda ziraat mühendislerine yardımcı eleman olarak fide ve fidanların üretim planlarının hazırlanması, gübreleme, sulama, budama gibi işleri yürütür, genellikle açık havada çalışır.

  Fidan ve Fidecilik Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Fidan ve fidecilik teknikerleri devlete veya özel sektöre ait fidanlıklarda veya çiftliklerde çalışabildiği gibi az bir sermaye ile kendi işlerini de kurabilirler, yenilikleri izleyebilen ve kendini geliştirebilen bir tekniker her zaman iyi bir iş bulabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Aktüerya Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Döküm Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Dil Bilimi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Türkoloji Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Örme Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri