Hoşgeldiniz.

Bahçe Ziraati Program ı – Meslek Tanıtımı Bahçe ziraatı program ının amacı meyve ve sebzelerin üretimi , depolanması ve pazarlanması alanında çalışacak ara insan gücünü

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bahçe Ziraati Programı – Meslek Tanıtımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bahçe Ziraati Programı – Meslek Tanıtımı

  Bahçe ziraatı programının amacı meyve ve sebzelerin üretimi, depolanması ve pazarlanması alanında çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

  Bahçe Ziraati Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Bahçe ziraati programında matematik, istatistik, ekonomi, toprak bilgisi, bağcılık, meyve yetiştirme, süs bitkilerinin çoğalması, sebze yetiştirme, bahçe bitkileri zararlıları, budama bahçe ürünlerinin muhafazası ve çoğalması gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

  Bahçe Ziraati için Gereken Nitelikler : Bahçe bitkileri programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili, bitki yetiştirmeye meraklı açık havada çalışmaktan hoşlanan, dikkatli kimseler olmaları gerekir.
  [m]
  Bahçe Ziraati Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler : Bahçe ziraatı programını bitirenlere “Bahçe Ziraatı Teknikeri” unvanı verilir. Bahçe ziraatı teknikerleri ziraatı, mühendislerine yardımcı olarak meyve, sebze bağ yetiştiriciliğinden ekim, dikim, gübreleme ilaçlama, budama hasat depolama gibi işlemlerin yürütülmesini, denetimini ve kontrolünü sağlarlar. Ziraat teknikerleri genellikle açık havada arazi koşullarında çalışırlar.

  Bahçe Ziraati Mezunlarının Çalışma Alanları : Bahçe ziraatı programından mezun olanlar kamuya veya özel sektöre ait tarım kuruluşlarında görev alabilecekleri gibi, kendi bahçelerinde de çalışabilirler.

  Paylaş Facebook Twitter Google 2. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.2
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.