Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Bilgisayar Donanım ı Program ı – Meslek Tanıtımları Bilgisayar Donanım ı program ının amacı , bilgisayar sistem lerinin kurulması , çalıştırılması , bakım ve onarımı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bilgisayar Donanımı Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bilgisayar Donanımı Programı – Meslek Tanıtımları

  Bilgisayar Donanımı programının amacı, bilgisayar sistemlerinin kurulması, çalıştırılması, bakım ve onarımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir. Bilgisayar donanımı teknikerleri kamu sektörüne ve özel sektöre ait bilgisayar kullanılan bütün kuruluşlarda çalışılabilir. Ülkemizde bilgisayar kullanımı giderek artmakta ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

  Bilgisayar Donanımı Programının Amacı: Bilgisayar donanımı programının amacı, bilgisayar sistemlerinin kurulması, çalıştırılması, bakım ve onarımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.

  Bilgisayar Donanımı Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Bilgisayar donanımı programında matematik, teknik resim, temel elektronik, lojik devreler, elektronik devreler, endüstriyel elektronik, sayısal kontrol, bilgisayar programlama ve mikrobilgisayar gibi dersler okutulur.
  [g]
  Bilgisayar Donanımı için Gereken Nitelikler : Bu alanda öğrenim görmek isteyen lise öğrencileri kendilerini matematik ve fizik konularında iyi yetiştirmelidirler. Mekaniğe ilgili, şekil yeteneği ve mantığı güçlü kimseler bu alanda başarılı olabilirler.

  Bilgisayar Donanımı Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Bilgisayar donanımı programını bitirenlere “Bilgisayar Donanım Teknikeri” ünvanı verilir. Bilgisayar donanımı teknikerleri bilgisayar sistemlerinin kurulmasında, bilgisayar mühendislerinin gözetim ve denetimi altında çalışır, sistemin bakım ve onarımını yapar.

  Bilgisayar Donanımı Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Bilgisayar donanımı teknikerleri kamu sektörüne ve özel sektöre ait bilgisayar kullanılan bütün kuruluşlarda çalışabilir. Ülkemizde bilgisayar kullanımı giderek artmakta ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Bilgisayar Programcılığı Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Bilgisayar Destekli Muhasebe Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Bilgisayar Destekli Tasarım Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri