Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Boy uzatmak için neler yapılmalı B oyun uzunluğu genetik olarak gerçekleşir ailenizin boyları kısaysa bu sizinkide genetik bir oluşumdur. En uygun beslenme tarzı , sebze
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Boy uzatmak için neler yapılmalı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Boy uzatmak için neler yapılmalı

  Boyun uzunluğu genetik olarak gerçekleşir ailenizin boyları kısaysa bu sizinkide genetik bir oluşumdur.

  En uygun beslenme tarzı, sebze, meyve ve proteinlerin dengeli alınması. Sağlıklı bir gebelik sonunda genellikle kız çocukları 48 cm, erkek çocukları 50 cm boyunda doğuyor ve süratle uzamaya devam ediyorlar. Normal kemik büyümesi için yeterli proteinin alınması, A, C, D vitaminleri, kalsiyum, fosfor ve iyotlu gıdaların yeterli miktarda tüketilmesi gerekiyor. Çinko ve bakır gibi elementler de boy uzaması için oldukça gerekli mineraller. Fakat \"bu vitamin ve mineraller ne kadar fazla alınırsa boy o kadar uzun olur\" diye düşünmemek gerekir. Bunlar sadece boyun normal şekilde uzamasını sağlar ve eksikliğinde boy kısalığı görülebilir.

  Protein ve gerekli minerallerin yeterince alınabilmesi için et ve süt ürünlerinin çocukluk ve ergenlik döneminde düzenli olarak tüketilmesi gerekiyor. Çiğ yenebilecek sebze ve meyvelerin mümkün olduğunca pişirilmeden yedirilmesi gerekiyor. Her türlü katı gıdayı alabilen çocuklarda ek vitamin takviyesine gerek olmuyor. Alınan ek vitaminlerin boy uzamasına bir katkısı bulunmuyor.Gereğinden fazla alınan protein ve kalori de boyu uzatmıyor.

  Beslenme yetersizliği boy kısalığı nedenlerinin başında gelir hatta en önemlisidir. Yiyecekler boy uzamasında ne ölçüde etkilidir ya da bir etkisi var mıdır? Evet kesinlikle vardır hatta gıdaların boya etkisi hamilelik döneminde başlar. Çocuğun normal boylu olabilmesi için anne sağlık, düzenli ve dengeli beslenmeli, sigara ve alkolden uzak durmalı, hamilelik döneminde diyet uygulayacaksa bu diyet çok sıkı olmamalı hatta kilo vermek için çalışmamalıdır. Ayrıca fazla alınacak kiloların da gebeliğin sağlıklı şekilde sürmesini engelleyebileceği unutulmamalıdır.

  Çocukluk döneminde iyi bir gelişim için uyku çok önemlidir. Düzenli uykunun, zihinsel ve fiziksel gelişim için önemi, bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

  Basketbol ve yüzme gibi sporlar kemiklerinizin gelişimine yardımcı sporlardır.Bunlarda sadece boyun normal şekilde uzamasını sağlar.Zıplama vb. aktivitelerde de normal derece de boy uzaması görülebilmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçluyken susamamak için neler yapılmalı
 3. Nesli tükenen bir bitki için neler yapılmalı?
 4. Toprakların yok olmaması için neler yapılmalı?
 5. İyi komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi için neler yapılmalı
 6. Saç kırıkları için neler yapılmalı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Artık boyunuzu uzatma sırrını sizde öğrene bilirsiniz. Boy uzatanlar artık boy uzamanızın durduğunu düşünseniz bile size faydalı olacak. Herangi bir hormon , ilaç yada gereksiz ameliyat içermez tamamen güvenli ve doğal bir yöntemdir.

  https://hesap.clickmerkez.com/scripts/click.php?a_aid=clickdrl&a_bid=9d704434 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri