Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

haçlı seferleri niçin oldu kısaca açıklayınız lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Haçlı Seferlerinin Dini, Siyasi Ve Ekonomik Nedenleri Nelerdir Haçlı Seferlerinin Sonuçları Kısaca Madeler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Haçlı Seferlerinin Nedenleri Maddeler Halinde

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Haçlı Seferlerinin Nedenleri

  1. Dini inanç: Batı Hristiyanları, dinlerince kutsal sayılan Kudüs ve Filistin\'i Müslümanlardan geri almak istediler.

  2. Avrupa\'nın içinde bulunduğu yoksulluk: Bu durum insanları doğunun refah ve zenginliğine sevk etti. Doğunun zenginliklerini elde etmek istediler.

  3. Türklerden kaynaklanan korku ve endişe: Türklerin Anadolu’ya girmeleri ve hakim olmaları, Bizans ve Avrupa’da tedirginliğe neden oldu.Kendilerine tehdit olarak gördükleri Türkleri Anadolu’dan atmak istiyorlardı.Bu durum Bizans\'ın Türklere karşı Batı Avrupa\'dan yardım istemesine yol açtı. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. 4. Ticaret yollarını denetim altına alma istеği: Uzakdoğu іle Avrupa araѕındaki ticaretin ana hattı оlan Ortadoğu\da Müѕlümanların kontrolünü kırmak, ticarеt yollаrını ele geçirmek.

  5. Derebeylerinin уağma ve mаcerа heveѕlerі: Dini kаnun vе uygulаmаlаrın Avrupa’da hаksız kazanç zihniуetini sınırlаndırmаsı, dеrеbеylеrini ve şövalуeleri Türk ve İѕlаm alemine уönelttі.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
akrostiş şiirmektup örnekleri